_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

26.07.2012

Febian Brandy w Walsall


Kolejny zawodnik dołącza do Walsall, zawodnik, co do którego mam pewną słabość. Pamiętam, że w jednej z moich gier w FM udało mi się go wypożyczyć z Manchesteru United i stał się on gwiazdą klubu. Teraz nie mam jednak wielkich oczekiwań, bo gdyby był sprawdzonym napastnikiem, to nie trafiłby do Walsall.

Do zespołu Czerwonych Diabłów Febian Brandy dołączył mając dziewięć lat. Pierwszy skład okazał się za dużym wyzwaniem, a na pewno nie pomogły mu kontuzje. Na przykład stracił prawie cały sezon 2005/06 z powodu złamania nogi. W zespole młodzieżowym potrafił strzelać ważne bramki (w finale młodzieżowej, światowej Ligi Mistrzów klik na Wiki), ale jednocześnie potrafił marnować ważne szanse, jak w finale młodzieżowego Pucharu Anglii. Od 2008 był wypożyczany. Najpierw do Swansea (w trzeciej lidze), potem do Hereford, czy Gillingham. Kontrakt z Manchesterem został rozwiązany w czerwcu 2010 i zawodnik próbował załapać się do Leicester, czy Preston North End. Nic z tego jednak nie wyszło i ostatecznie trafił do Notts County. Nie udało mu się tam pozostać i z końcem sezonu stał się wolnym graczem. Pół roku pozostawał bez klubu i trafił w styczniu 2012 do greckiego Panetolikos. Nie zagrał tam jednak ani razu.

Tak więc Walsall podpisało kontrakt z zawodnikiem, który na pewno ma pewien potencjał (mam przynajmniej nadzieję, że tak jest), ale który nie dostał prawdziwej szansy tak właściwie. Przez ostatnie trzy sezony zagrał tylko 16 razy w lidze i strzelił jednego gola (statystyki za SoccerBase.com klik). Co ciekawe ma całkiem dobre statystyki z gry w młodzieżowych reprezentacji Anglii, więc może powtórzy je w Walsall. Trzymam kciuki, że tak się stanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz