_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

11.10.2012

MŚ 2014 - eliminacje 12-16.10


Czeka więc nas mecz z Anglią. Nie chciałbym pisać o szansach, więc napiszę z czym mi się kojarzy takie spotkanie. Październik 1996 i mecz na Wembley. Udało mi się nawet znaleźć skrót klik. Wtedy jeszcze wierzyłem, że Polskę stać na urwanie punktów Anglikom. Teraz dorosłem i już nie wierzę tak łatwo w to, co czytam. Zawsze staram się zweryfikować dane informacje, potwierdzić je. Internet mi to umożliwia. No ale piłka nożna nie jest nauką i nie zawsze tutaj 2+2=4. Czasami słabszy może sprawić niespodziankę i osiągnąć taki wynik, który będzie długo wspominany, ale nie teraz. Dlatego niczego nie oczekuję po tym meczu. Taka postawa szalenie ułatwia interesowanie się jakimkolwiek sportem. Wtedy można się cieszyć z nawet najmniejszych sukcesów. Kto wie, może takiego się doczekamy. 


W pozostałych meczach naszej grupy ważne zadanie czeka Ukrainę. Dwa mecze, z Mołdawią i u siebie z Czarnogórą, mogą dać im nawet pozycję lidera, przy sprzyjających wynikach innych zespołów. Jak się nie uda, to miejscem drugim nikt nie pogardzi. Tym bardziej, że ktoś po tych meczach najprawdopodobniej wypadnie z grona kandydatów do awansu.

W grupie A mecz na szczycie, czyli Serbia z Belgią 12.10. Belgowie nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Zremisowali w poprzedniej kolejce z Chorwacją, więc strata punktów w Serbii może oznaczać już niebezpieczny dystans do rywali z Bałkanów. Dlatego to będzie bardzo ciekawy mecz.

W następnej grupie 16.10 Włosi zagrają z Danią. Duńczycy będą po spotkaniu z Bułgarią, dwa razy na wyjeździe, więc mogą stracić szansę na awans. Tak właściwie z pięciu spotkań zaplanowanych w tej grupie w tych dwóch kolejkach, tylko w jednym można w miarę bezproblemowo wskazywać faworyta. To Czesi grający z Maltą. W innych meczach grożą niespodzianki, a to może narobić bałaganu w tabeli.

W grupie C mecz Niemcy - Szwecja, ale to 16.10. Cztery dni wcześniej Irlandia może pokusić się o sprawienie niespodzianki i urwanie punktów Niemcom, ale to się raczej nie sprawdzi. Szwedzi natomiast mogą o tym myśleć.

W kolejnej grupie trudne mecze czekają Rumunię. Najpierw wyjazd do Turcji, potem u siebie z Holandią. Zero punktów jest bardzo możliwe. Przetasuje to sytuację w grupie. Ważnym spotkaniem dla Węgrów będzie ich wtorkowy mecz z Turcją u siebie. Jak myślą o awansie, to powinni wygrać.

Szwajcarzy w następnej grupie powinni zdobyć komplet punktów. Przy korzystnych wynikach innych drużyn, czyli remisach, może to zakończyć się siedmioma punktami przewagi nad drugim zespołem w grupie. Warto o to powalczyć.

W grupie F dojdzie do pierwszego starcia Rosji z Portugalią. Ono wyłoni zwycięzcę grupy najprawdopodobniej, bo reszta zespołów w tym momencie traci już pięć punktów, a to przepaść.

W następnej grupie ważne spotkania czekają Greków (najpierw u siebie z BiH, a potem w Słowacji). Reszta zespołów ma tylko jeden ważny mecz. Jeśli Grecy wygrają dwa razy, to przezimują na pozycji lidera.

W ostatniej grupie mecz Hiszpanii z Francją 16.10 przykuwa uwagę. Inne zespoły skupią się na walce o trzecie miejsce. W piątek Hiszpanie zagrają w Mińsku, ale tam punktów chyba nie stracą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz