_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

20.12.2012

Losowanie Ligi Mistrzów


Rozpiskę można znaleźć na stronie UEFA klik. Na poważniejsze analizy kto awansuje, przyjdzie jeszcze czas, ale na gorąco można powiedzieć, że Borussia Dortmund wylosowała chyba najgorzej. Dlaczego zaczynam od tego meczu? Bo trafnie to przewidziałem klik. Z rozpiski wynika, że pierwszy mecz na Ukrainie, w połowie lutego. Trudno będzie o mobilizację na takiego rywala, a u rywala nie będzie z tym problemu. Jak w fazie grupowej Borussia przystępowała do walki z Realem, czy Manchesterem z pozycji zespołu, który może coś zrobić, tak teraz będzie presja, bo oczekiwania wyniku pójdą w górę. To rywal będzie grał z pozycji Borussii, a ona z pozycji tych zespołów, które jesienią pokonała.

W niektórych parach łatwo wskazywać faworyta (Juventus, Porto), w innych trochę trudniej (Bayern, Barcelona, czy PSG), no a na koniec zostają zagadki (Man Utd z Realem na przykład, czy Galatasaray z Schalke). No ale to stan na 20 grudnia. Jutro ma się skończyć świat, więc może to wywrócić prognozy do góry nogami ;). Mówiąc poważniej, dwa miesiące to w piłce nożnej bardzo długi okres. Kontuzje, obniżki formy, wyniki w lidze, czy nieporozumienia w szatni zawsze mogą się zdarzyć, a one mogą zmienić wszystko. Dlatego teraz nie ma co się rozpędzać z typowaniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz