_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

18.01.2013

Nigel Adkins zwolniony


Czasami zdarzają się wydarzenia, które trudno opisać. Ktoś podejmuje decyzje, których nie można wytłumaczyć. To jedna z nich. Southampton dokonał zmiany na stanowisku szkoleniowca. Nigel Adkins został zwolniony, a jego następcą jest Mauricio Pochettino.


Czy można było mieć pretensja do Adkinsa za wyniki? Na początku sezonu pewnie tak. Pięć porażek w sześciu pierwszych meczach to dużo. Jednak klub sobie z tym poradził. Załatano cieknącą defensywę, bo zespół przestał tracić wielkie ilości bramek. Od połowy listopada drużyna przegrała aż dwa mecze. W nagrodę zwolniono szkoleniowca. W ostatnim meczu Święci zremisowali w Londynie z Chelsea. To duży sukces, ale nie dla prezesa.

Co czeka klub? Na 95% spadek z ligi. Nowy menedżer musiałby mieć czarodziejską różdżkę, a przecież ich zapas wykupił już QPR. W wielu komentarzach przewija się Wolverhampton, bo oni też zrobili podobnie. Zwolnili Micka McCarthy'ego w lutym rok temu, no ale tam można było przypuszczać, że uratuje to zespół. Tutaj trudno o takie zdanie. Czasami piłka jest niezrozumiała, ale niektóre decyzje prezesów wymykają się nawet z tego. Taka jest jednak piłka dzisiaj ...

5 komentarzy:

 1. Chyba Adkins o tym nie wiedział w trakcie meczu z Chelsea?

  W każdym razie też jestem zdumiony wyrzuceniem Adkinsa.

  Co ta zmiana oznacza dla Boruca? Jego główny konkurent do obrony bramki Paulo Gazzaniga to rodak nowego trenera, więc wnioski narzucają się same. Chyba Artur może powoli szukać kolejnego klubu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie wiedział, ale naprawdę klub powinien zachować się inaczej. Gdyby był wolny Mourinho, to wiadomo, ale inny trener, nie mający doświadczenia z ligą? Brak słów.
   No a Boruc ma kolejne wyzwanie przed sobą. Podejrzewam, że po sezonie chyba nie będzie miał kłopotów z pracą, ale raczej ligę niżej.

   Usuń
 2. Dzisiaj Boruc grał w meczu z Evertonem i jak na moje oko to gra coraz lepiej. Wybronił kilka groźnych strzałów. Gazzaniga jest kontuzjowany, więc na razie Boruc gra. Potem się okaże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczyło na powołanie do reprezentacji, więc może być bardzo ciekawie. No i w klubie chyba ma pewną pozycję w bramce i gra coraz lepiej.

   Usuń
 3. 30 stycznia graja na Old Trafford. Jak Borucowi wyjdzie mecz, to bramy raju (Premier League) otworzą się przed nim.

  Zajrzyj na mój blog. Napisałem kilka prostych zdań na temat niepokornego AB.

  OdpowiedzUsuń