Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

17.02.2013

Walsall 1 - 1 Notts County

1-0 Will Grigg 29' (z rzutu karnego, Jamie Paterson był faulowany przez Bartosza Białkowskiego)

1-1 Yoann Arquin 66'

Lekkie uczucie niedosytu, tak to można określić. Bardzo trudne boisko, które wręcz uniemożliwiało grę w piłkę, zwłaszcza taką, jaką ostatnio lubi klub, no ale to własny stadion. Dodatkowo dobrego meczu nie miał arbiter. Upomnienia dla Białkowskiego nie było, podobnie jak rzutu karnego w drugiej połowie dla Walsall. Jednak jest pewien pozytyw. Jestem pewien, że kiedyś zespół przegrałby takie spotkanie. Dobra pierwsza połowa, w drugiej lepsi rywale, jednym zdaniem zmierzało to do porażki. Tak więc punkt z jednej strony martwi, z drugiej cieszy. Dziewiąta pozycja w tabeli na trzynaście meczów do końca. Co prawda może odejść bramkarz, bo kończy się wypożyczenie, ale chyba jest dobrze. Nad strefą spadkową jest 16 punktów przewagi tak właściwie (Oldham nie liczę, bo mają dwa mecze mniej), a przecież te zespoły z dołu tabeli nie wygrają wszystkiego do końca. Ich szanse są matematyczne tak właściwie. Dwa punkty jeszcze od tych magicznych 50, ale to i tak niewiele zmienia na razie. Podejrzewam, że na koniec sezonu tych oczek będzie coś koło 60, a jak wszystko pójdzie dobrze, to nawet i bliżej 70.