_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

26.05.2013

No i po finale


Czuję się dziwnie, bo przyzwyczaiłem się do angielskiego zespołu na tym etapie. Od roku 2005 to był dopiero drugi finał bez drużyny z Wysp. Poprzednio tak się stało w sezonie 2009/2010, kiedy angielskie zespoły odpadły jeszcze w ćwierćfinale. Tylko że nie ma sensu pisać o tym pisać, prawda.


Ligą niemiecką się nie interesuję za bardzo. Pamiętam jak oglądałem swego czasu program Ran na Sat 1, ale jakoś nie zaszczepiło to we mnie miłości do niemieckiej piłki. Dodatkowo w Internecie językiem urzędowym jest angielski, a nie niemiecki. No i skoro angielski, to Premier League. No ale wracając do meczu. Czy zaskoczył mnie wynik? Nie. Bayern podszedł do tego meczu bardzo poważnie i gdyby nie karny, to myślę, że nie straciłby nawet gola. Okazje na gola, jakie miał przeciwnik? Zawsze liczy się to, co wpadnie. Można się zastanawiać, czy na zespół Borussii nie podziałały negatywnie doniesienia, że zawodnicy przechodzą do tego właśnie rywala po sezonie. Tylko że takiego Bayernu chyba nikt by nie pokonał. Borussię stać było tylko na momenty dobrej gry, ale już po zmianie stron przewaga rywala rosła z każdą minutą. Może jakby mecz doszedł do fazy dogrywki, pojawiłyby się nerwy, ale tak Bayern spokojnie czekał na swoją szansę i się doczekał.

Co dalej z tymi klubami? Bayern ma jeszcze mecz o puchar swego kraju, a jak wygra, to założy potrójną koronę. Po zmianie menedżera będzie na pewno inaczej. Zarówno dla klubu, jak i dla nowego szkoleniowca. W końcu może się to zakończyć spektakularnym sukcesem (jak dobrze liczę Bayern ma pięć szans na trofeum w następnym sezonie), ale też spektakularną klapą. Borussia natomiast wraca do miejsca, w którym była jakiś czas temu. Musi zastąpić graczy, którzy odeszli z klubu. To może być bardzo trudne. Jutro finał sezonu w Anglii, a potem będziemy czekać na Superpuchar Europy. Bayern - Chelsea, może być bardzo ciekawy pojedynek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz