Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

04.09.2013

Wolves 2 - 2 Walsall (w karnych 4-2); Football League Trophy

1-0 Liam McAlinden 5'

1-1 Ashley Hemmings 54' (Craig Westcarr)

2-1 Bakary Sako 64' (dobitka rzutu karnego, po faulu Adama Chambersa we własnym polu karnym; pierwszy strzał bramkarz obronił)

2-2 Troy Hewitt 85'

No to po derbach, ale najważniejsze z tego meczu będą wnioski, które musi wyciągnąć menedżer. Trzeba podjąć pewne decyzje, zaufać niektórym zawodnikom, innych odesłać na ławkę. Pierwsza połowa fatalna, wynik 1-0 to najmniejszy wymiar kary, ale po zmianie stron zmieniła się gra Walsall i zabrakło tak właściwie tylko dogrywki. O rzucie karnym nie ma co pisać, bo równie dobrze mogłoby go nie być (przepychanki we własnym polu karnym po kornerze), ale taki jest futbol. Następny mecz już w sobotę. Dodane, w następną sobotę.

PS Taka tam ciekawostka z Twittera, kibice Wolves śpiewali 'nienawidzimy WBA', a fani Walsall odpowiedzieli 'oni są w Premier League i mają to gdzieś'. Rywalizacja między sąsiednimi miastami jak widać potrafi być czasami dość zabawna ;)

PS 2 W ogóle sam futbol jest zabawny, prawda. Dwa lata temu zespół Wolves miał bilans 2-1-0 po trzech meczach Premier League i piąte miejsce w tabeli. Teraz gra dwie ligi niżej.