_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

19.11.2013

Walsall 2 - 0 Peterborough


1-0 Milan Lalkovič 26' (asysta Romaine Sawyers)

2-0 Romaine Sawyers 69' (asysta Milan Lalkovič)

czerwona kartka dla zawodnika gości Seana Brisleya (za dwie żółte kartki) 77'

niewykorzystany rzut karny przez Ashleya Hemmingsa 90' (faulowany był Paul Downing)


Rywale są w kryzysie, ale jakie to ma znaczenie? Co prawda ten mecz mógł ułożyć się inaczej, bo zaraz na początku goście trafili w poprzeczkę, ale później na boisku był już tylko zespół Walsall. Bardzo podobała mi się gra piłką, a wygrana dwiema bramkami to najniższy wymiar kary dla gości, bo do tego dochodzi niewykorzystana jedenastka (zdecydowanie za słaby strzał) i dwie setki po błędach defensywy gości, obronione przez Roberta Olejnika (to austriacki bramkarz mający polskich rodziców). Wcale nie było widać różnicy między zespołami w tabeli. Przed meczem to goście byli na trzeciej pozycji, a gospodarze aż na 11. Najważniejsze że są trzy punkty i można marzyć o barażach. Siódme miejsce, punkt straty do Swindon, następny mecz to wyjazd do Crawley. Skoro myślimy o barażach, to trzeba wrócić z kompletem punktów.

Z rzeczy około-klubowych, losowanie następnej rundy Pucharu Anglii jest raczej nieudane, a wyjazd do Leyton Orient odbędzie się siódmego grudnia. W spotkaniu ligowym był remis 1-1, teraz będzie na pewno inaczej. No i przedłużono kontrakty. Richard O'Kelly, tak właściwie asystent, może zostać w klubie do 2016 roku (pewnie podbijamy w ten sposób rekompensatę). Zresztą podobną umowę niedawno podpisał menedżer. Pewną niespodzianką jest za to przedłużenie kontraktu przez Sama Mantoma. Umowa też do lata 2016. To coś nowego. No i krążą pogłoski, że podobno z klubem na stałem zwiąże się Milan Lalkovič. To na razie pisane palcem po wodzie, ale chyba coś jest na rzeczy. Zawodnik chyba zdał sobie sprawę, że w Chelsea nie wywalczy miejsca w pierwszym składzie, a mając 20 lat wypadałoby gdzieś grać w pierwszym składzie. Zobaczymy jak to będzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz