_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

28.01.2015

Walsall 0 - 0 Preston


Remis, który jest zarazem wygraną, bo pozwala zagrać na Wembley. 127 lat historii klubu i zero występów na tym stadionie. Portal BBC przypomniał wcześniejsze przypadki, kiedy było o mecz klik, ale teraz to nieważne. Sam pojedynek nie był wielkim widowiskiem, może jedynie rekordowa frekwencja biła po oczach. Goście chyba nie do końca odnaleźli formę, bo w końcu w dwóch meczach z Walsall nie strzelili bramki. No ale oni wciąż są w Pucharze Anglii, więc pewnie część sił poszła na te rozgrywki. Dodatkowo menedżer gości nie do końca chciał zaryzykować i od początku zaatakować rywala. Podejrzewam, że obawiał się straty bramki, bo wtedy zadanie robiłoby się jeszcze trudniejsze (i to mimo tego, że reguła goli na wyjeździe nie liczy się na tym etapie). Pierwsza połowa spokojna, w drugiej dopiero pojawiły się te wszystkie strzelby, ale bardzo dobry mecz zagrał znów bramkarz Richard O'Donnell i Paul Downing na środku obrony. Jak dodamy do tego dobry występ reszty zawodników, to nic dziwnego, że jest awans. Pod koniec meczu zrobiło się gorąco, bo dwa wybicia z linii, słupek i kilka interwencji bramkarza, ale to już było za mało, za późno. Finał 22 marca, mam nadzieję, że nie będzie kontuzji do tego czasu. No i że nie będzie spadku z ligi, w końcu to też jest możliwe, jak zespół się zdekoncentruje. W lutym czeka siedem spotkań, więc pewnie to będzie miesiąc decydujący o kształcie tabeli. Następny mecz w niedzielę z Gillingham u siebie. Sąsiad w tabeli. Ciekawe jaka będzie frekwencja, bo już nawet cztery tysiące na trybunach to chyba za duże wyzwanie.

PS Na meczu było trzech piłkarzy, o których można bez cienia wątpliwości powiedzieć legendy klubu, czyli Darren Wrack, Jimmy Walker i Dean Keates klik. Swoją drogą to dziwne, patrzę na zdjęcie i nie potrzebuję podpisu, żeby rozpoznać kto jest kto ;)

PS 2 Jest i skrót klik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz