_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

04.06.2015

Walsall FC i kontrakty


Tu nie ma pomyłki, transferów nie będzie. Można to powiedzieć tak z 95% pewnością. Oczywiście może się zdarzyć odszkodowanie za wyszkolenie, ale nie ściskałbym kciuków za coś takiego. Z jednej strony wydaje się, że ambicje klubu poszły o stopień w górę, a udany cup run pewnie będzie miał przełożenie na większe pieniądze. Z drugiej strony to Walsall, więc na cuda bym nie liczył. Co prawda ma być jakość, a nie ilość, ale jakoś się uodporniłem na takie hasła.

Kontrakty z klubem zawarli James O’Connor, Paul Downing, Amadou Bakayoko, Craig MacGilivray i Liam Kinsella. Ten ostatni zawodnik na dwa lata, pozostali chyba tylko na rok. Richard O’Donnell, podstawowy bramkarz, podpisał kontrakt z klubem trzecioligowym (ciepło), którego nazwa zaczyna się na W (cieplej) i jest to … Wigan (zimno, mróz, Arktyka). Spowodowało to trochę wzajemnych pretensji, bo zawodnik dostał ofertę nowej umowy, a przecież poinformował klub, że w następnym sezonie będzie grał gdzie indziej. Oczywiście są spekulacje prasowe, ale może nie zajmujmy się nimi. Skład na pozostanie w lidze moim zdaniem jest. Teraz potrzebne są wzmocnienia, jeśli drużyna ma walczyć o baraże (a taki podobno jest cel postawiony przed szkoleniowcem). Niekoniecznie trzeba podpisywać z kimś umowę, wystarczy czasami wypożyczyć kogoś takiego, kto zrobi różnicę na boisku. Ufam i czekam, że ktoś z nazwiskiem się pojawi. Do tego kilku zawodników z potencjałem i będzie dobrze. Tylko żeby nie było więcej Mathieu Mansetów, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Na razie jest początek czerwca, nie ma powodów do niepokoju. Jedynie sytuacja z braćmi Chambers może trochę niepokoić, bo skoro nie ma informacji o umowie, to chyba nie są za bardzo chętni do pozostania w klubie. Tak właściwie to dwóch podstawowych graczy. Emocje będą za rok, bo chyba cały zespół będzie bez umów na 2017. Jak za starych dobrych czasów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz