_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

10.09.2015

Sahr Kabba, nowy Bosman futbolu


No dobrze, tytuł może trochę naciągany, a zawodnik raczej nie jest znany, ale jest pierwszy. Tak samo, jak pierwszy swego czasu był Jean-Marc Bosman. On dużej kariery nie zrobił, pieniędzy wielkich nie zarobił, wykuł sobie jedynie miejsce w historii, bo jego upór doprowadził do rewolucji w transferach i od tej pory mamy coś, co nazywamy wolnym transferem. Albo transferem na prawie Bosmana.

Sahr Kabba to nieco inny przypadek. Pisałem przed sezonem, że w lidze zmieniły się pewne reguły klik. No i to jest pierwszy zawodnik, który zostanie ukarany za udawanie urazu, co doprowadziło do czerwonej kartki dla rywala. Piąta liga, zespoły praktycznie nieznane szerszej publiczności. Ritchie Sutton dostał czerwoną kartkę, odwołał się i zakończyło się to sukcesem. Teraz problemy i zawieszenie do trzech meczów może mieć Kabba. Do 11 września musi odpowiedzieć na zarzuty, ale to już jest chyba jasne, że skoro była czerwień, to ktoś musi odpocząć. Miejsca w historii nikt mu jednak nie zabierze. To pierwszy zawodnik, który złamał reguły opisane w tym paragrafie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz