Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

10.01.2016

Brentford 0 - 1 Walsall (Puchar Anglii)

0-1 Sam Mantom 34' (asysta Paul Downing)

No proszę, jest jednak awans. Nie da się ukryć, że spotkanie z drużyną prowadzoną przez byłego menedżera miało swój smaczek. Tylko nie wiem, czy gospodarze faktycznie poważnie potraktowali rywala. To była jedna ze słabości poprzedniego menedżera, brak umiejętności jak sobie poradzić, gdy jest się faworytem na papierze. Tylko że to nie jest już problemem Walsall. Mimo przewagi gospodarzy w drugiej połowie, bardzo dobre zawody rozegrał Neil Etheridge i wyrównanie nie padło. Było za to całkiem blisko bramki na 0-2, bo James O'Connor trafił w słupek kilka minut przed końcem. Jest awans do kolejnej rundy, zespół jest w 1/32. Czego bym sobie życzył? Dobrego rywala w meczu wyjazdowym. Dobrego w sensie kogoś z Premier League z dużym stadionem (ktoś z Manchesteru, czy Arsenal). Taki mecz da minimum kilkaset tysięcy funtów i nie będzie trzeba się już mordować w pucharze, bo liga czeka. Następne spotkanie we wtorek przeciwko Coventry. Zapowiada się trudny wyjazd, bo to czwarty zespół w lidze. Dzień wcześniej losowanie o 20, a Walsall ma numer 17.