_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

09.01.2016

Zmiany w Walsall


Wiem, że dzisiaj jest mecz pucharowy, ale informacja sprzed chwili wręcz zwaliła mnie z nóg. James Baxendale, chyba największa pomyłka Deana Smitha, dołączył na miesiąc do czwartoligowego Mansfield. Dlaczego pomyłka? Menedżer, po udanym sezonie, dał mu trzyletni kontrakt. Rzecz w Walsall praktycznie niespotykana. Tylko potem przyplątały się kontuzje, forma uleciała, a ta długa umowa raziła. To że trafia do Mansfield, z opcją na przedłużenie tego wypożyczenia do końca sezonu, a potem podpisaniem kontraktu, wskazuje, że nowy menedżer nie będzie budował drużyny wokół niego. Dean Smith był zbyt uparty, żeby przyznać się, że popełnił błąd. Nie chciał jakoś naprawić tej sytuacji wypożyczając gracza, czy po prostu sprzedając, oddając go gdzieś. Nowy menedżer jak widać nie ma takich obaw. Z tego można wyciągnąć inne wnioski, ale to nie czas i miejsce na to.

Drugą zmianą jest odrzucenie oferty transferowej za Toma Bradshawa. W prasie pada kwota około 650k, z klubu w Championship. Już widać, że ta nowa umowa telewizyjna zaczyna mieć pewien wpływ, bo więcej pieniędzy płynie do lig niżej.

No a trzecia to wczesne rozpoczęcie rozmów z Man City o przedłużeniu wypożyczenia George'a Evansa. Tym razem byłoby to do końca sezonu. Dziwi mnie jedynie, że czytałem o tym jeszcze w grudniu. Wypożyczenie kończy się dzisiaj, a jest w składzie na mecz za chwilę (podobnie jak Bradshaw). Wiem, że to o niczym nie świadczy, ale są pewne przesłanki, że zostanie na dłużej. Nawet jak obniżył formę, bo odnalezienie się w regularnym rytmie meczowym jest trudne, to i tak jest on wzmocnieniem na tym poziomie.

A co do meczu pucharowego. Dean Smith naprzeciwko, ale ważniejszy jest awans na koniec. Skoro jest szansa, to należy kuć żelazo, póki gorące. Czas na przygodę pucharową będzie za rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz