_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

23.05.2016

Pierwszy kontrakt w Walsall podpisany


To może nie jest gracz, o którym się marzyło, ale Amadou Bakayoko podpisał umowę na rok. Mam wrażenie, że nie do końca spełnia swój potencjał, bo 20 lat dla zawodnika to już dużo i powinien być bardziej zauważalny na murawie, jak gra. O ile w poprzednich sezonach potrafił zagrać końcówki w kilku spotkaniach, czy występować na wypożyczeniu, tak w ostatnim sezonie zagrał aż pięć minut w meczu pucharowym. Niższych lig też nie porwał swoją grą wcześniej, więc rozumiem, dlaczego zdecydował się na ten podpis. Niczego innego po prostu nie było do podpisania. Jak ma zostać głównym napastnikiem klubu, to nie jest dobrze. A jeśli umowa została podpisana na wszelki wypadek, to trzeba zadać sobie pytanie, dlaczego inni juniorzy tego przywileju nie dostali. Klub ma ograniczony budżet płacowy, więc nie powinien rozrzucać go na umowy z zawodnikami, którzy chyba nigdy nie będą dobrymi piłkarzami. To nie jest tak, że każdy może zostać świetnym zawodnikiem, jeśli będzie trenować ileś lat. Jakby to było takie proste, to przykładowo psy powinny trenować latanie, a gołębie nurkowanie. A skoro tego nie robią, to mają po prostu pewne ograniczenia, których nie przeskoczą. Tak samo jest z piłkarzami. Dla jednych trzecia liga będzie tym sufitem, a dla innych to piwnica, skąd wyjdą i odniosą sukces. Ostatnie lata pokazały, że trzecia liga dla tego zawodnika to za wysokie progi. Oczywiście mogę się mylić, poziom piłkarzy potrafi skakać co sezon, ale trochę za dużo w tym gdybania, a za mało argumentów.

Pojawiła się też informacja, że będą sparingi przed sezonem. 16 lipca z Solihull Moors a 19 lipca z Birmingham City. Tylko że wciąż nie wiadomo, kto będzie szkoleniowcem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz