_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

30.06.2016

Dwa wypożyczenie Walsall


Sprzed kilku dni, ale tak to jest, jak się trafiają problemy techniczne u mnie. Pierwszy gracz to Jason McCarthy. Trafia do klubu z zespołu Southampton. Debiut w Premier League zaliczył, aż trzy minuty w 2014. W poprzednim sezonie występował w Wycombe, klubie z czwartej ligi. Dostał nagrodę od kibiców gracz sezonu. Występuje na środku obrony, lub z prawej strony bloku defensywnego i wydaje się, że będzie dobrym uzupełnieniem składu. W razie czego może też grać jako defensywny pomocnik, chociaż tam nie ma za bardzo miejsca. Wypożyczony do stycznia 2017, ale pewnie zostanie to przedłużone, bo z Wycombe było tak samo. Najpierw do stycznia, a potem do końca sezonu.

Drugi zawodnik to George Dobson z West Ham. Dwa lata mniej niż poprzednik, czyli tylko 18. Tylko że jest uważany za dobrego gracza. W Arsenalu, bo był w tym klubie przed dołączeniem do Młotów, był kapitanem i grał w młodzieżowych rozgrywkach europejskich. Pozycja na boisku? Defensywny pomocnik, tak to można opisać. Zaczynał wcześniej jako obrońca, ale szybko trafił do linii pomocy. Miłe, że trafił do klubu, bo Adam Chambers nie wytrzyma pełnego sezonu. Raz się udało, więc nie ma co ryzykować. Natomiast mieć na ławce rezerwowych takiego zawodnika, który może uspokoić grę, to bezcenne. Wypożyczenie na cały sezon, a ponieważ zmieniły się przepisy, to nie będzie można go anulować. W poprzednim sezonie dwójka zawodników, wypożyczona na dłuższy okres, musiała wrócić do swoich klubów. Teraz to nie grozi. Oczywiście podejrzewam, że można się dogadać, ale jak klub nie będzie chciał, to powtórka się nie zdarzy. Dla zawodnika to pierwszy klub, gdzie zagra w seniorskiej piłce. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś dobrego.

Z klubem pożegnali się Sam Mantom (dołącza do Scunthorpe) i Anthony Forde (Rotherham), a reszta ubytków zostanie ogłoszona w lipcu. Dla mnie to nie jest za dużym problemem, bo to byli gracze poprzedniego szkoleniowca. Ogólnie rzecz biorąc, jak się bierze odpowiedzialność za wynik, to trzeba mieć piłkarzy, na których można liczyć. Daleki jestem od czarnowidztwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz