_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

21.06.2016

Kontrakty w Walsall FC


Zgodnie z zapowiedziami zostało ogłoszone oficjalne stanowisko klubu w sprawie umów z zawodnikami. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to za dobrze. Ofertę umowy odrzucili Romaine Sawyers, Paul Downing, Milan Lalković i Jason Demeriou. Romaine wiadomo, od pewnego czasu ustawiała się po niego kolejka chętnych, więc to nie jest zaskoczenie. Klub przynajmniej odpocznie od tej zależności w stosunku do tego gracza. Powinno to przełożyć się na większą elastyczność taktyczną na boisku. Po Milanie bym nie płakał za bardzo. Widać że był w juniorach Chelsea, przeszedł chyba jakieś szkolenia z kontaktów medialnych, bo potrafił zbudować odpowiednie porozumienie z kibicami, ale na boisku to nie było do końca to, co powinno. Spodziewałbym się po prostu więcej. Paul to ofiara dobrego sezonu. Po prostu dobre wyniki przełożyły się na większe zainteresowanie zawodnikami, a ponieważ ma 24 lata, to szuka lepszej umowy. Nie potępiałbym za to żadnego piłkarza, który stara się poprawić swoją sytuację finansową. W końcu jedna kontuzja może sprawić, że zamiast gry będzie trzeba szukać mniej płatnego zajęcia, może nawet poza piłką. Dlatego trzeba wycisnąć te umowy do ostatniej kropelki. No a Jason marzy głównie o Londynie, lub przynajmniej klubie leżącym bliżej tego miasta. Podejrzewam, że miał jakieś zapisy w umowie pozwalające na jej rozwiązanie, jak przestanie pracować Dean Smith, więc to mnie nie dziwi.

Żadnej informacji nie przekazali Sam Mantom, Andy Taylor i Jordan Cook. Trochę takie nieprzyjemne zachowanie, bo Mantom i Taylor byli w klubie tak długo, że powinni zachować się profesjonalniej. No a Jordan, cóż, to nie był zawodnik, którego wpływ na grę odzwierciedlał kontrakt. Dla mnie to nie byłby problem, bo można znaleźć kogoś lepszego na te pozycje. Sam po kontuzji to już nie ten gracz, Andy to wiek (30 lat na obrońcę, który będzie tylko rezerwowym, klubu na to nie stać), a Jordan nigdy nie był wiodącą postacią. Klub chyba ma pieniądze na umowy. A jak Troy Deeney trafi w końcu do Leicester, to finanse klubu na kilka lat są po zielonej stronie.

Toczą się rozmowy z Anthonym Forde, ale tu też za bardzo bym nie naciskał. Podejrzewam, że gracz chciał zostawić sobie pole manewru, jak nie uda mu się podpisać lepszej umowy gdzieś w świecie.

Zostają Reece Flanagan, Craig MacGillivray, Liam Roberts oraz Kory Roberts i Rory Oliver. Dwóch ostatnich graczy to awans z zespołów juniorskich. Pozostanie bramkarzy może sugerować, że dotychczasowa jedynka zostanie przez kogoś kupiona.

Nie będę ukrywał, że w tym sezonie jest nowy szkoleniowiec, który moim zdaniem poprawił ten okres po zakończeniu sezonu, kiedy przez długi czas była niewiedza i potem zespół był zaskakiwany informacjami. Podobno toczą się rozmowy z kilkoma zawodnikami, ale tak myślę, że oficjalne informacje zostaną potwierdzone po 1 lipca. Normalnie jest tak, że kontrakty kończą się 30 czerwca, więc od pierwszego lipca wszyscy gracze bez umów stają się wolnymi zawodnikami. Na razie daleki jestem od dramatycznych reakcji, bo co sezon zespoły się przebudowują. W ostatnich latach Dean Smith wprowadził pewną inną jakość, ale z drugiej strony nie był zbyt aktywny w negocjacjach z piłkarzami. Wolał pracować z tymi piłkarzami, których znał. Erhun Oztumer nie trafiłby do klubu tak szybko, jeśli w ogóle by trafił. Mam zaufanie do nowego szkoleniowca, który chyba lepiej potrafi budować drużyny, To w końcu Jon Whitney był w tle poważniejszych umów w ostatnich sezonach. Dlatego trzeba poczekać przed oceną tego okienka. Na razie wiadomo na czym klub stoi i na kogo może liczyć w przyszłym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz