_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

03.09.2016

Mistrzostwa świata Rosja 2018 – kwalifikacje


Tradycyjnie tylko strefa europejska i mam wrażenie, że szkoda trochę czasu na opisywanie poszczególnych kolejek, ale zobaczymy. Grup mamy dziewięć, do finałów awansuje 13 drużyn. Do tego 5 z Afryki, 4-5 z Ameryki Południowej i Azji, 3-4 z Ameryki Północnej, 0-1 z Oceanii (odpowiednio mecz 5 drużyny z Ameryki Południowej i zwycięzcy eliminacji z Oceanii wyłoni finalistę, podobnie mecz zwycięzcy baraży z Azji i czwartej drużyny z Ameryki Północnej). Awansowała też już Rosja, ale taki jest przywilej gospodarza. Zabawę kończymy w październiku 2017, wszystkie baraże zostaną rozegrane w listopadzie, a same finały zaczną się 14 czerwca 2018. Albo inaczej, na ten dzień zaplanowano rozpoczęcie finałów. Poniżej krótko o grupach europejskich.


W pierwszej Holandia będzie się chciała zrehabilitować za nieobecność w niedawno zakończonych finałach Euro, a trafia na Francję. Tak patrząc na chłodno, to Francuzi nie powinni mieć większych problemów, ale zobaczymy w czasie eliminacji. Teoretycznie o to drugie miejsce powinna powalczyć też Szwecja, ale to będzie chyba za duże wyzwanie. Zdaję sobie sprawę, że w 1-2 grupach będzie jakaś sensacja, ale chyba nie tutaj. Reszta drużyn? Raczej nie.

W następnej grupie Portugalia powinna powalczyć ze Szwajcarią, ale tu może decydować różnica punktu na koniec. Węgrzy mogą coś zrobić, ale awans wydaje się mało prawdopodobny.

W trzeciej grupie jak Niemcy nie wygrają, to będzie można mówić o końcu świata. To drugie miejsce jest moim zdaniem otwarte, bo rankingi nie grają, ale trzeba potwierdzić klasę na boisku.

W kolejnej bratobójczy pojedynek Walii i Irlandii. Czy ktoś ich pogodzi? Austria ma pewnie na to apetyty, może też Serbia, ale im będzie trudno.

Grupa E jest naszą grupą, ale trochę się obawiam, bo apetyty są rozbudzone, a rywale dość nieprzyjemni. Grający z reguły w taki sposób, którego nie lubimy. Tu też będzie decydować, kto najmniej straci.

W kolejnej grupie znów wyspiarskie derby, bo Anglia zagra ze Szkocją. Teoretycznie nikt nie powinien im przeszkadzać, ale są pewne zagadki i nikt nie wie, jak Anglicy zagrają. Trzeba też pamiętać, że nie ma dużego miejsca na pomyłki. Te rozgrywki nie są może dwumeczami, ale ligą też nie. Tak właściwie tylko 1-2 mecze można mieć słabsze i stracić punkty.

W grupie G Hiszpanie i Włosi, czyli pewnie to ta druga reprezentacja awansuje bezpośrednio. Prędzej czy później Hiszpanie muszą się spektakularnie potknąć, nie tylko w finałach. Wydaje się, że to zmierzch tej złotej jedenastki.

W przedostatniej grupie jest Belgia, która mogła pozyskać naprawdę dobrego selekcjonera, a wybrała sobie Roberto Martineza. Dlatego nie jestem za bardzo przekonany. W tej grupie jest kilka drużyn, które wiedzą lepiej, jak rywalizować w futbolu międzynarodowym. No a Belgowie mają potencjał, ale to nic nie znaczy.

No i ostatnia grupa, gdzie Ukraina i Turcja postarają się zrobić duże Hu i wyeliminować Islandię. Rozumiem, że kochamy takie historie, ale to był najprawdopodobniej jednorazowy wyskok. Chorwacja jest chyba za silna, żeby wyłączyć ją z walki o pozycję lidera.

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy artykuł i bardzo przydatne. Rumuński drużyna narodowa spotka się z Polska drużyna narodowa podczas meczu granego na Arena Naţională w Bukareszcie. Ich ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną dla Rumunii 0:1. Zastanawiam się, czy drużyna Nawałka będzie w stanie nas dziś zaskoczyć. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki obu drużyn, wydaje mi się, że spotkanie to będzie dość wyrównane i zakończy się remisem. Z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć czy Jakub Blaszczykowski będzie w stanie umieścić piłkę w siatce – ma on naprawdę dobrą średnią goli strzelonych na mecz. Jestem pewien, że będzie postawić w tym meczu. Gdzie mogę znaleźć william hill opinie lub betway opinie, bo słyszałem, że są one dobre?

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy artykuł i bardzo przydatne. Rumuński drużyna narodowa spotka się z Polska drużyna narodowa podczas meczu granego na Arena Naţională w Bukareszcie. Ich ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną dla Rumunii 0:1. Zastanawiam się, czy drużyna Nawałka będzie w stanie nas dziś zaskoczyć. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki obu drużyn, wydaje mi się, że spotkanie to będzie dość wyrównane i zakończy się remisem. Z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć czy Jakub Blaszczykowski będzie w stanie umieścić piłkę w siatce – ma on naprawdę dobrą średnią goli strzelonych na mecz. Jestem pewien, że będzie postawić w tym meczu. Gdzie mogę znaleźć opinie william hill lub betway opinie, bo słyszałem, że są one dobre?

    OdpowiedzUsuń