_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2019/2020

Przed nami kolejny sezon w najlepszej piłkarskiej lidze świata. Jak ktoś wątpi, to może sprawdzić wyniki finałów europejskich pucharów w...

22.11.2019

Podsumowanie kolejek 9-12 w Premier League (2019)


Kolejne podsumowanie, kolejna przerwa się kończy. Odpowiednio nazwa klubu, punkty i bilans bramkowy z tego okresu i poprzedniego). 


Miejsce 20 Southampton (0.25; -11, w poprzednim miesiącu 0.75 i -5) 

No niby blisko, ale jednak ta porażka z Lisami będzie boleć. Muszą się w miarę szybko pozbierać, bo zacznie uciekać im tabela. Jedyny pozytyw z tego ostatniego miejsca jest taki, że raczej nie zdarza się wylądować na nim dwa razy z rzędu. 


Miejsce 19 West Ham (0.25; -6, w poprzednim miesiącu 1.25 i +1) 

Coś tu nie gra, bo nie mieli aż tak silnych rywali, ale jednak są prawie na topie. Od dołu. Tak zakładam, że padły pewne słowa w szatni i atmosfera poszła się przejść. Bo to chyba nie jest zwykły kryzys formy. 


Miejsce 18 Norwich (0.25; -6, w poprzednim miesiącu 0.75 i -7) 

Liga już wszystko o nich wie i teraz każdy kto może, czyli większość zespołów na tym poziomie, będzie ich obijał jak chciał. Muszą szybko znaleźć coś nowego, bo jeszcze nie spadli, ale to już jest dość blisko. 


Miejsce 17 Crystal Palace (0.25; -6, w poprzednim miesiącu 1.75 i -1) 

Trudnych mieli rywali, więc ten punkt wyrwany Arsenalowi nie jest taki zły. Do momentu, jak się spojrzy gdzie są rywale w tym podsumowaniu. Tylko tutaj daleko do miana kryzysu, czy niepokoju, bo było mniej więcej tak, jak można było oczekiwać. 


Miejsce 16 Arsenal (0.50; -3, w poprzednim miesiącu 2.00 i +2) 

Kryzys i to taki dość poważny. Porażki z rywalami, którzy w teorii walczą o to samo, nigdy nie jest dobrym znakiem. Ich też czeka jakaś reakcja, tylko chyba coś nie do końca dobrze wygląda teraz. 


Miejsce 15 Aston Villa (0.75; -4, w poprzednim miesiącu 1.25 i +3) 

Mieli trudny terminarz, no i chyba chodziło o mecz w EFL Cup. No ale ten sezon wygląda mniej więcej tak, jak tego chyba wszyscy chcieli w klubie, więc jest ok. 


Miejsce 14 Burnley (0.75; -3, w poprzednim miesiącu 2.00 i +3) 

Do weryfikacji i po weryfikacji. Można powiedzieć, że plany podboju wyższych miejsc w lidze zostały anulowane. Ot tak, po prostu. 


Miejsce 13 Tottenham (0.75; -1, w poprzednim miesiącu 1.50 i +1) 

Rozumiem, że wyniki były jakie były, szkoleniowiec dołożył trochę do swojego zwolnienia, ale ogólnie mówiąc, podobał mi się proces budowy czegoś większego. Wydawało mi się, że ktoś zapracował na łaskę prezesa. No ale będzie ciekawie, a czy Jose się zmienił? Stary pies raczej nie nauczy się nowych sztuczek, ale może teraz będzie inaczej. 


Miejsce 12 Bournemouth (1.25; 0, w poprzednim miesiącu 1.75 i +3) 

Chyba liczyli na więcej, ale wyszedł brak jakości. To właśnie jakość powoduje, że wymyśla się cztery odpowiedzi na trzy pytania, w skrócie robi coś, czego nikt nie planował. Highlight sezonu, pokonali Manchester United. Tak, to jeszcze jest coś większego. 


Miejsce 11 Watford (1.25; +1, w poprzednim miesiącu 0.50 i -10) 

Co najgorsze, to chyba za nimi. Oczywiście mogli zrobić coś więcej, ale chodziło o jakiś dobry moment, żeby była jakaś nadzieja na przyszłość. 


Miejsce 10 Brighton (1.50; 0, w poprzednim miesiącu 1.25 i +1) 

Bez większych atrakcji, czyli chyba było dobrze. Tego można się po nich spodziewać, więc tu nic nie zaskakuje. 


Miejsce 9 Wolverhampton (1.50; +1, w poprzednim miesiącu 1.75 i +1) 

Pomału wychodzą trudny sezonu, który zaczęli pod koniec lipca, ale jest dobrze. Muszą jedynie zrobić to, co musieliby zrobić normalnie. Czyli przegrupować się na później. 


Miejsce 8 Newcastle (1.75; +1, w poprzednim miesiącu 1.00 i -6) 

Można mówić o pewnym zaskoczeniu, bo miało być gorzej. Tylko niewiele sobie z tego zrobili i już chyba mogą zapomnieć o strefie spadkowej. 


Miejsce 7 Everton (1.75; +2, w poprzednim miesiącu 0.00 i -7) 

Krok w przód, krok w tył. Takie coś mam wrażenie. Po prostu inny szkoleniowiec chyba zrobiłby więcej. Tylko skoro zaczęli ryzykować, to muszą wierzyć w obecnego. 


Miejsce 6 Manchester United (1.75; +3, w poprzednim miesiącu 1.00 i -2) 

Nazwałbym to dobrym okresem, bo co prawda była ta porażka z Bournemouth, ale reszta wyników już poprawna. Trzeba poczekać na mecz z Tottenhamem. Wzajemna miłość będzie unosić się nad murawą pewnie. 


Miejsce 5 Sheffield United (2.00; +4, w poprzednim miesiącu 1.00 i 0) 

Awansowali niedawno i niesie ich chyba ciągle ten efekt nowości. Jak dla mnie największa sensacja tego okresu, bo przed nimi już tylko ci więksi. Czekamy więc na pierwszy poważniejszy kryzys. 


Miejsce 4 Manchester City (2.25; +4, w poprzednim miesiącu 1.50 i +7) 

Czwarte miejsce za ten okres katastrofą nie jest, czwarte miejsce w tabeli nie jest, ale 9 punktów straty do lidera to dużo. Wiem, że do końca wiele spotkań, ale te wielkie zespoły rzadko tracą punkty. A tutaj trzeba na to liczyć, pozostając bezbłędnym. Trudne. 


Miejsce 3 Liverpool (2.50; +4, w poprzednim miesiącu 3.00 i +5) 

Najważniejsze pytanie, czy oni wierzą w to, co się może zdarzyć na koniec. Bo jak nie, to potracą punkty. Ale jeśli wierzą i wrzucą grę na 110% czy na 120% w każdym meczu jako coś domyślnego, to walka o pierwsze miejsce nabierze rumieńców. 


Miejsce 2 Chelsea (3.00; +6, w poprzednim miesiącu 2.25 i +7) 

Kto uwierzy, że na początek sezonu dostali 0-4 na Old Trafford. Teraz to już nikt o tym nie pamięta, bo zespół chyba się dotarł. Albo dociera, co czyni walkę o miejsca w pierwszej czwórce za praktycznie rozstrzygniętą. 


Miejsce 1 Leicester (3.00; +14, w poprzednim miesiącu 1.50 i +4) 

To znowu taki sezon? Tym razem raczej nie będzie tytułu, Liga Mistrzów już tak. Oni są po prostu silnym zespołem, a Brendan Rodgers zbudował coś naprawdę miłego dla oka. Jak utrzymają formę, to będzie trudno odebrać im miejsce w czołówce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz