_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2019/2020

Przed nami kolejny sezon w najlepszej piłkarskiej lidze świata. Jak ktoś wątpi, to może sprawdzić wyniki finałów europejskich pucharów w...

04.12.2019

Dwa mecze pucharowe WFC

Najpierw spotkanie w FA Cup

Walsall 0-1 Oxford United
0-1 James Henry 84’

Krótko, bo jedynie wynik wygląda ok. Cała reszta już nie. Nic dziwnego, skoro to zespół grający ligę wyżej, marzący o awansie i tym wielkim meczu w pucharach. Dlatego nie ma co poświęcać większej uwagi. Po prostu mecz był, było nawet blisko powtórki, ale nie miałbym pretensji. Liga ważniejsza, to najważniejsze przesłanie. Tylko że zanim rozgrywki ligowe, to jeszcze mecz w EFL Trophy.

Walsall 3-2 Chelsea U21
0-1 Tariq Lamptey 3’
0-2 Tariq Lamptey 10’
1-2 Caolan Lavery 52’ (z rzutu karnego po zagraniu piłki ręką przez zawodnika gości)
2-2 Wesley McDonald 79’ (asysta Lavery)
3-2 Dan Scarr 90+4’ (asysta Rory Gaffney)

No tutaj fatalnie się zaczęło, bo goście mogli zdobyć kilka bramek na początku spotkania, ale potem zdecydował poziom kondycji meczowej. Nie zapominajmy, to był zespół U21. Podejrzewam, że dobry, ale jednak juniorski. Pierwsze 30 minut zdecydowanie dla nich, drugie 30 już dość wyrównane, ale ostatnie dla WFC. I to najważniejsze. Można powiedzieć, że to było nieco zaskakujące, ale z tego co czytałem, to te wszystkie akademie najpierw pracują nad poziomem piłkarskim, a kondycję zostawia się na później. Dlatego ten mecz tak wyglądał. Jak goście mieli siły, to dominowali i grali aż za swobodnie. Tylko z czasem zaczęła się ujawniać przewaga wydolnościowa zespołu, który jednak profesjonalnie gra w piłkę nożną. Trudno uznać to za mój problem, ale wynik mógłby być inny, jakby goście wykorzystali swoje okazje. Jak się tego nie zrobiło, to potem tak to może wyglądać. No dobrze, jest awans do następnej rundy, która będzie w styczniu. Wpadło chyba 40k nagrody (połowa za udział, połowa za awans), co może nie jest dużą sumą, ale to zawsze coś na plus. Następny mecz sobota, już liga, Port Vale. Wiem, jak wygląda tabela, ale trzeba wygrać.