_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

13.06.2012

Kwestia awansu


Ostanie spotkania w polskiej grupie są zaplanowane na 16 czerwca, ale w naszej grupie jest możliwych jeszcze siedem wariantów. Bardzo ładnie przygotował to portal BBC klik, ale podejrzewam, że nie każdy tam zagląda. No ale skoro się napracowali i wszystko umieścili w jednym miejscu, co oszczędza bardzo wiele pracy, to aż grzech tego nie przetłumaczyć.

Najkorzystniejszym wariantem dla Polski, zresztą jedynym dającym nam awans, jest wygrana w meczu z Czechami. Inny rezultat oznacza, że nie wychodzimy z grupy.

Grecja też ma tylko jedną ścieżkę przed sobą. Jak pokonają Rosję w ostatnim meczu, to awansują.

Rosja jest chyba w najlepszej sytuacji przed tym ostatnim meczem, ma najwięcej opcji przed sobą. Na pewno awansuje, jak zdobędzie choćby punkt. W przypadku porażki awansuje, jak mecz Polski i Czech zakończy się remisem. Jeśli ktoś zdobędzie komplet punktów w tym spotkaniu, to automatycznie Rosja spada poza dwa czołowe miejsca. 

Czesi na pewno awansują po wygranej. W przypadku remisu, decydujący będzie wynik drugiego spotkania, w którym Rosja musi zdobyć minimum punkt. Jeśli ten mecz zakończy się wygraną Grecji, to będziemy mieć trzy zespoły mające po cztery punkty. Wtedy decydować będzie różnica bramkowa z meczów tych zespołów między sobą, a jak to będzie równe, to ilość strzelonych goli w tych spotkaniach. Dla Czechów oznacza to brak awansu, bo Grecja musiałaby wygrać 6-0 jak dobrze liczę i jak dobrze zrozumiałem te całe zawiłości przy określaniu, kto zajmie które miejsce przy równej ilości punktów.

Do soboty jeszcze trzy dni ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz