_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

26.07.2012

Śląsk Wrocław 0 - 1 Budućnost


Szkoda słów na taki mecz. Podejrzewam, że udział w Polish Masters odcisnął swoje piętno na zespole, ale z drugiej strony chyba za dużo zaryzykowano na miejscu władz klubu. Rozumiem, że zespół się sprawdził w starciu z silniejszym rywalem, ale mogło się to zakończyć wyeliminowaniem z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Nie oszukujmy się, zdecydowały detale. Jeszcze jedna akcja rywali zakończona bramką, jedna inna decyzja arbitra i wrocławskiego zespołu już by nie było w europejskich pucharach. Nigdy bym się nie zdecydował na takie ryzyko prowadząc zespół, bo gra toczyła się o bardzo dużą stawkę. Śląsk zaryzykował i wygrał, ale to bardzo szczęśliwa wiktoria.

W następnej rundzie eliminacji musi być lepiej i mam nadzieję, że będzie. Mam też nadzieję, że to co robi wrocławski zespół jest realizacją jakiegoś planu. Co prawda mogło się to zakończyć dość bolesną porażką, ale udało się i to jest najważniejsze w tym momencie. Tak jak patrzę na drabinkę turniejową, to mistrza naszego kraju czekają jeszcze cztery mecze, żeby dostać się do fazy grupowej. Pierwszego rywala już znamy, jest nim szwedzki Helsingborgs IF. A co potem? Mam nadzieję, skoro to słowo tak często się pojawia w tym wpisie, że awans. Trzeba trzymać kciuki.

0-1 Nikola Vukčević

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz