_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

06.08.2012

Wzmocnienia Walsall FC


Klub się rozszalał ze wzmocnieniami. Nic dziwnego, sezon coraz bliżej. Można mieć pewne uwagi, ale kibicowanie takiemu klubowi uczy jednej ważnej rzeczy - niczego nie oczekuj. To pomaga, bo im więcej oczekiwań, tym boleśniejsze potem rozczarowania, a jak niczego nie oczekujemy, to zawsze możemy zostać pozytywnie zaskoczeni. Dlatego krótko o nowych graczach:

Pierwszym zawodnikiem jest James Baxendale. Młody (19 lat) wychowanek Leeds gra jako skrzydłowy. Tam jednak nie wystąpił ani razu i z końcem sezonu w 2011 został zwolniony z klubu. Trafił do Doncaster, ale był wypożyczany do Buxton, czy Hereford. Jak dobrze widzę nie zagrał nawet 10 meczów w swojej karierze, więc na pewno nie jest zakupem na teraz. Na przyszłość też chyba nie, bo umowa na rok. No ale może coś z tego wyjdzie.

Drugim graczem jest Nicky Featherstone. Pomocnik, skrzydłowy, chyba po prostu gracz ofensywny. Wikipedia się co prawda upiera, że to napastnik, ale patrząc na statystyki (56 meczów od pierwszej minuty dla ostatniego klubu i aż jeden gol) to niemożliwe. Sześć lat temu zaczynał karierę w Hull. Tam wystąpił w ośmiu meczach, ale w żadnym od pierwszej minuty. Na przełomie 2009/2010 wypożyczany dwukrotnie do Grimsby. Za pierwszym razem grał regularnie, ale to tylko półtora miesiąca. Drugie wypożyczenie zostało zakończone przed czasem, bo wypadł ze składu. W następnym sezonie był dalej w Hull, ale nawet nie dostał numeru. W listopadzie 2010 został wypożyczony do Hereford, a następnie podpisał tam jednoroczny kontrakt. Ostatni sezon był jednak mało szczęśliwy dla klubu. 23 miejsce w czwartej lidze i spadek do Football Conference, a więc piątej ligi. Nie podpisał kontraktu i zdecydował się szukać nowego zespołu. No i tak znalazł się w Walsall.

Ben Purkiss jest ostatnim piłkarzem, kolejnym zawodnikiem z Hereford. 28 lat, obrońca, gra po prawej stronie defensywy. Kolejna umowa na rok. Zaczynał w 2003 w Sheffield United, ale tam nie wystąpił. Następnie Gainsborough Trinity (6 liga najprawdopodobniej), York (liga wyżej jak dobrze sprawdzam), Oxford United (znów liga wyżej), wypożyczony do Darlington, a ostatni sezon we wspomnianym Hereford.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz