_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

13.09.2012

23 lata czekania na prawdę ...


Tym wydarzeniem żyje cała Anglia, niezależnie od tego, czy ktoś interesuje się piłką. Tragedia na Hillsborough, w której zginęło 96 osób, zmieniła oblicze piłki w Anglii. Jednak przez długi czas, przez te bolesne 23 lata dla rodzin ofiar, wydawało się, że do tragedii doprowadzili chuligani stadionowi. Pisałem o tym wydarzeniu już wcześniej klik. Trudno było wtedy przypuszczać, że coś się zmieni.

Teraz jednak przepraszał premier Wielkiej Brytanii. Przepraszał też dziennik Sun. Wystarczy porównać te dwie okładki. Pierwsza, bezpośrednio po tragedii klik, a druga wraz z przeprosinami klik. Zresztą o wadze tego wydarzenia świadczy chociażby to, ile miejsca zostało poświęcone na portalu 101 Great Goals klik.

Podejrzewam, że teraz będzie bardzo dużo zamieszania z ostatecznym wyjaśnieniem i ustaleniem stopnia odpowiedzialności tych osób, które odpowiadały za poprzednią wersję wydarzeń. Wreszcie z rehabilitacją tych, którzy już nie żyją. Powiedziano tylko A, a został jeszcze cały alfabet. Dopiero jak powie się Z, to będzie można uznać sprawę za zamkniętą. Na razie można stwierdzić jedno: sprawiedliwość można znaleźć nie tylko w słowniku pod literą S.

PS Reakcja prasy w Anglii klik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz