_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

24.01.2013

Hazard i krótka przerwa w myśleniu


Zmagając się z przeziębieniem nie mógłbym pominąć tego, co wczoraj stało się na stadionie Swansea. Przez prawie 80 minut Chelsea grała słabiutko. Eden Hazard oszczędził pytań do trenera, ale jego zachowanie wymyka się jakimkolwiek ocenom. Chłopiec podający piłki zachował się też źle. Ślamazarnie zabierał się do oddania futbolówki graczowi Chelsea, ale on nie powinien brać sprawiedliwości w swoje ręce, bądź nogi. Już prędzej oczekiwałbym jakiegoś rajdu, który zakończy się golem/asystą. Zresztą czy to zmieniłoby wczoraj cokolwiek na boisku? Wątpię. Londyński zespół zagrał tak, jakby miał zaciągnięty hamulec. Dlatego nie trzeba było bawić się w kradzież minut i oddać piłkę. Zresztą sędzia doliczyłby ileś tam sekund więcej i po problemie. No a Hazard, cóż. Nikt od niego nie wymagał, żeby tak się zachował. O ile zachowanie się chłopca zasługiwało na jakąś karę, bo nie powinno się tak robić, tak zachowanie się Hazarda było po prostu głupie. Stracił kompletnie głowę w tym momencie. Od piłkarzy wymaga się więcej, między innymi tego, że jak ktoś ich prowokuje, to żeby nie reagowali. Może skończy się to jakąś karą finansową dla klubu, ale jednocześnie Belg nie zagra kilku spotkań (na tę chwilę na pewno trzech). Jemu przerwa może się przydać. Początek sezonu miał znakomity (sześć asyst i jeden gol w sierpniu), ale potem aż pięć dalszych asyst i pięć dodatkowych bramek. To nie rzuca za bardzo na kolana. Jemu przyda się czas, żeby pomyśleć co jest nie tak. Chelsea ma jednak pecha w tym sezonie, bo to kolejna afera, a to nie stawia klubu w dobrym świetle. No ale to chyba nic dziwnego, jak się ma takiego właściciela.

3 komentarze:

 1. Morgan, jak donosi brukowa prasa angielska wszystko zaplanował ... a kopnięcie symulował, bo nikt go nie kopnął. Nigdy czegoś takiego nie widziałem na boiskach i wydawało mi się to niewiarygodne i chyba tak było.

  Ile widzimy w trakcie meczu fauli, których nie było? Niestety psychologia tłumu zadziałała i wszyscy rzucili się na Belga, a to Morgan wszystko sobie z nudów tak obmyślił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachowanie chłopca to jedna sprawa, za którą powinien dostać karę. Klub też, żeby reszta piłkarskiego świata zrozumiała, że tak się nie robi. Natomiast Hazard nie powinien tak postąpić. Od piłkarza wymaga się więcej. To w końcu osoba publiczna. Dał się sprowokować, dostał kartkę. Jakby zamiast ballboya był inny piłkarz, ale zachowanie się byłoby takie samo, to powinno się zakończyć na dwóch czerwonych kartkach. Pierwsza za prowokowanie, druga za uderzenie/próbę uderzenia.

   Usuń
 2. Im więcej nurków i symulantów boiskowych, tym więcej będzie naśladowców.

  OdpowiedzUsuń