_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

18.05.2013

Kilka słów o Walsall


Tradycyjnie gdy w Premier League sezon zbliża się do końca, tak Walsall już szykuje się pomału na następny. Oprócz listy meczów przedsezonowych klik, do klubu wrócił Richard O'Kelly.

W Bristol City mu się nie udało za bardzo. Przede wszystkim klub spadł do trzeciej ligi, a do tego dochodziła kwestia dojazdów. Jakieś półtorej godziny w jedną stronę optymistycznie licząc. Powrót budzi dość mieszane uczucia. Wiele osób pamięta, gdy zrezygnował z pracy z Walsall na rzecz Hereford wczesną wiosną 2012, czy Bristol City w styczniu 2013. Dlatego prawdziwym wyzwaniem będzie wygranie znów fanów klubu. Pozycja którą zajmuje jest tak właściwie nieostro określona. W jednych materiałach prasowych figuruje jako asystent menedżera, w drugich jako trener pierwszego zespoły (assistant i coach to są dwie różne sprawy, prawda). Mam tylko nadzieję, że klub zabezpieczył się jakoś na wypadek kolejnego odejścia O'Kelly'ego do innego zespołu.

Nowe kontrakty z zawodnikami to na razie melodia przyszłości. Wszyscy czekają na koniec sezonu w Anglii. Wtedy dopiero karuzela transferowa nabierze obrotów. Bo te wszystkie pogłoski transferowe, te wszystkie rumory, można opisać tak: znam człowieka, który zna kogoś, kogo dziecko chodziło do szkoły z kobietą, której dziecko chodzi do szkoły z innym dzieckiem, którego ojciec zna hydraulika, odwiedzającego znajomego kioskarza, gdzie prasę kupuje sekretarka z klubu x. Piłkarze czekają na lepszą ofertę, kluby czekają, bo nie chcą się sparzyć. Na razie więc nic się nie dzieje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz