_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

02.05.2013

Walsall FC - podsumowanie sezonu 2012-2013Dziewiąte miejsce (rok temu 19); 68 punktów (plus 18); stosunek bramek 65-58 (sezon temu 51-57)

po 17 wygranych i remisów, 12 porażek (odpowiednio u siebie 10-8-5 i na wyjeździe 7-9-7)

Puchar Anglii: porażka w powtórce pierwszej rundy z Lincoln City FC (1-1 i 2-3)

Puchar Ligi: porażka w drugiej rundzie z QPR 0-3

Jonstones Paint Trophy: porażka w drugiej rundzie po rzutach karnych z Port Vale 2-2 (karne 5-6)

juniorzy WFC zdobyli Midland Youth Cup (coś jakby mistrzostwa województwa) po wygranej nad Notts County 4-2 po dogrywce

zespół U-21 z kolei przegrał finał regionalnego pucharu ze Stafford Rangers 1-2 (Walsall Senior Cup; finał na swoim stadionie i nie pomogło)


Gracz roku według kibiców: Will Grigg; drugie miejsce Adam Chambers; trzecie Andy Butler; czwarte Febian Brandy

Gracz roku według piłkarzy: Will Grigg; drugie miejsce Adam Chambers i Jamie Paterson; trzecie miejsce Febian Brandy

Młody gracz sezonu: Jamie Paterson

Najlepsi strzelcy zespołu: Will Grigg 19+1; Jamie Paterson 12+1; George Bowerman 6+1 (wszystkie bramki w lidze zdobył do końca września i jedna w pucharze w listopadzie) i Febian Brandy (7+0)


Ten sezon był bardzo dobry, nie bójmy się tego powiedzieć. Oczywiście można doszukiwać się tego, co nie poszło. Tylko jaki to ma sens? Wydaje się, że w tym sezonie powstały pewne fundamenty tego, co może zaowocować czymś bardzo pozytywnym za sezon, lub za kilka sezonów nawet. Dlatego cieszmy się z tego, co jest. W tym momencie przed sztabem szkoleniowym powinny być jasno zdefiniowane zadania na przyszły sezon. Bramkarz, napastnik (ewentualnie napastnicy), może też pomocnik. To powinno wystarczyć, żeby nie mieć nerwówki za rok. Wydaje się, że następny sezon powinien przynieść jeszcze więcej pozytywnych emocji. Teraz jeszcze tradycyjne pożegnanie się z niektórymi graczami po sezonie (na Twitterze już pojawiła się informacja, że żegna się z zespołem Craig Westcarr i przechodzi do Orlando Pirates) i można pomału szykować się do następnego roku.


Poprzedni sezon klik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz