_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

21.07.2013

Następny zawodnik :)


Kończą mi się pomału pomysły na tytułowanie kolejnych wpisów, ale fakt jest taki, że z klubem kontrakt podpisał Romaine Sawyers. Wychowanek West Brom, a więc sąsiedniego klubu (Google sugeruje, że między stadionami są zaledwie dwie godziny spaceru), tam jednak kariery nie zrobił. Nawet nie zagrał jednego meczu. Był często wypożyczany, w ostatnim sezonie był w Walsall, ale zagrał aż kilkanaście minut w czterech meczach. Zwolniony przez West Brom po ostatnim sezonie, był na testach w Walsall, grał w sparingach, pokazywał się z dobrej strony i był zdesperowany na tyle, że podpisał kontrakt na rok z możliwością przedłużenia na kolejny (i to podobno od klubu zależy, czy z tej możliwości skorzysta). Największym problemem, tak przynajmniej przebija się z komentarzy, było jego nastawienie do piłki. No ale teraz dostał otrzeźwienie, bo po zwolnieniu przez West Brom skończyło się futbolowe dzieciństwo. 21 lat to taki wiek, że albo schwyci swą szansę i stanie się piłkarzem na miarę 2-3 ligi (gdyby miał potencjał na ekstraklasę, to nie odszedłby z WBA), albo wypadnie się z poważnego futbolu, albo w ogóle z piłki nożnej, na stałe. To ofensywny pomocnik chyba, gdyż wszędzie widzę go jako pomocnika, ale gra raczej blisko napastników, albo nawet w ich zastępstwie. Pozostaje życzyć powodzenia, bo nic innego nie zostaje.

No i wyniki meczów sparingowych. Po pierwsze nie przywiązuję do nich większej uwagi, bo to tylko sparingi. Mecze bez żadnej stawki. Nigdy nie wiadomo na jakim etapie przygotowań są zespoły. Tylko że najpierw 6-0 z Alfreton Town i mimo że przeciwnik jest z piątej ligi, to miłe, a teraz 1-0 z Leeds. Oni też zaczynają sezon na początku sierpnia, ale gra była świetna. Są nawet pozytywne komentarze ze strony kibiców Leeds, a to już coś. Skład rywali był dość silny, wielu piłkarzy będzie odgrywać wiodące role w sezonie, więc taka wygrana na pewno cieszy. Jest nawet skrót klik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz