_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

02.07.2013

Trochę smutny początek lata


Rozumiem rozżalenie przebijające się na forach, czy w komentarzach. W końcu z Walsall odeszło trzech dobrych zawodników ofensywnych. Febian Brandy do Sheffield United, Will Grigg do Brentford, a Jamie Paterson do Nottingham Forest. Pierwszy za darmo, za drugiego sumę ustali trybunał (realistycznie licząc 200-300 tysięcy funtów, o więcej bym się nie zakładał), a ostatni za ponad milion, ale pytaniem pozostaje ile z tego zostanie zapłacone od razu, a ile będzie w różnych klauzulach, które wcale nie muszą się spełnić (jak znam życie, to najważniejszej, czyli procent od następnego transferu, nie ma). Najpoważniejszą kwestią jest jednak pytanie ile z tych pieniędzy wróci do zespołu w postaci nowych graczy. Wzmocnienia w akademii nie przykuwają za bardzo uwagi. Natomiast przelanie tych pieniędzy na fundusz emerytalny prezesa na pewno nie zostanie przyjęte dobrze. No a przecież on jest podobno umieszczony w cypryjskim banku, a tam ostatnio było zamieszanie z depozytami bankowymi. Tyle tylko że i tak osoby będące poza klubem (a może nawet i będące w nim, ale nie będące odpowiednio wysoko) nie dowiedzą się, jak te pieniądze się rozejdą. No ale to nieważne tak właściwie.

Ważniejsze jest zastąpienie tych zawodników i ich wkładu w wyniki. Co prawda liczyłem, że jeden z tych graczy zostanie w zespole, ale tak działa wolny rynek (no i lepiej teraz, niż zimą). Skoro są kluby chcące pozyskać graczy z innych zespołów, to trudno będzie je powstrzymać. Inaczej jest w zespołach z Premier League, gdzie są inne pieniądze, zupełnie inaczej jest w klubie z trzeciej ligi. Dodatkowo z ligi, która w tym sezonie będzie bardzo wyrównana. Wiele klubów ma bardzo solidne postawy finansowe, dość silny skład, a przecież są tylko trzy miejsca dające awans do drugiej ligi. Dlatego jak jest wybijający się gracz w tym mniejszym zespole, to trudno będzie go zatrzymać. Nie mam pretensji do żadnego z nich. Inaczej jest w sytuacji, gdy zawodnik ma jakieś korzenie w tym miejscu, gdzie jest klub. Dzieci w szkole, rodzinę. No ale jak nie ma, to co zostaje poza zarobkami. Wracając jednak do zastępstwa, myślę, że skończy się to wypożyczeniem jakiegoś napastnika. Nie wiem z jakiego klubu, ale w okolicy są trzy będące w wyższych ligach, więc zawsze jest szansa na pozyskanie kogoś młodego, głodnego gry. Podobnie wrócić do klubu może Emmanuel Ledesma (po raz ostatni w pierwszym składzie zagrał w Boro na początku lutego), lub Florent Cuvelier (jemu też podbój Championship nie wyszedł za bardzo, a po zmianie menedżera w Stoke może się okazać, że nikt na niego nie czeka z pierwszym składem). Tylko że to pisanie palcem po wodzie.

Fakty na razie są takie, że defensywa i linia pomocy już jest i wydaje się być bardzo mocna na następny sezon. Zwłaszcza linia pomocy, gdzie oprócz trójki gotowej do gry w pierwszym składzie, jest jeszcze trójka młodszych graczy w rezerwach i oni na pewno dostaną szansę. Bramkarz nie powinien być problemem, bo nazwiska łączone z zespołem dają praktycznie gwarancję, że to będzie dobry wybór. Z napastnikami natomiast otwiera się przed klubem szansa na to, że pozyska kogoś, kogo kariera z jakiegoś powodu zatrzymała się w miejscu. W końcu wielu zawodników odbudowało się występując w klubie Walsall, więc z następnymi też może się udać. No i zawsze pozostaje kwestia juniorów. Obrońca z potencjałem jest, pomocnicy są, brakuje więc napastnika, ale jak się pojawi, to będzie kolejny plus dla akademii. Na razie zaczął się lipiec, a sytuacja w zespole jest diametralnie inna od tego, co było w poprzednich sezonach. Przede wszystkim są stabilne fundamenty, a do tego są jakieś pieniądze w razie czego. Podejrzewam, że reputacja klubu, miejsca gdzie można się odbudować, powinna pomóc (ciekawe, czy uda się podpisać kontrakt z pewnym graczem, będącym obecnie na testach). Co prawda nie oznacza to awansu, ale może chociaż przygodę pucharową i spokojne utrzymanie się. Kto wie. Na razie z pewnym podekscytowaniem będę czekał na wiadomości, z kim podpisano kontrakty :)

1 komentarz:

  1. Witam,
    Dla naszego klienta chcielibyśmy umieścić na Waszym blogu artykuł lub artykuł sponsorowany na tematy związane z Bundesligą.
    Nie możemy znaleźć danych kontaktowych do autora bloga stąd kontaktujemy się poprzez wpis w tym miejscu.
    Prosimy o kontakt mailowy w pierwszym możliwym terminie: info@spozycjonowani.pl

    OdpowiedzUsuń