_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

08.08.2013

Legia 0 - 0 Molde FKNajważniejszy jest zawsze wynik, prawda. Co prawda jestem trochę rozczarowany bezbramkowym remisem, bo spodziewałem się, że Legia jednak wygra ten mecz, ale nie ma co narzekać. To znaczy granie z wynikiem 0-0 zawsze mogło skończyć się katastrofą, czyli golem dla gości w 90 minucie, ale się nie skończyło. Na szczęście.


Mam nadzieję, że z drużyny zejdzie presja osiągnięcia wyniku. W końcu dla wielu osób awans, minimum do fazy grupowej Ligi Europy, był tym celem na sezon. Skoro został on osiągnięty, to można spróbować powalczyć o coś więcej. W tym wypadku o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Oczywiście można koncentrować się na minusach, ale rozpamiętywanie słabej gry niczego nam nie da. W piątek losowanie, poznamy rywala, a co potem, to zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że Legia zostawi presję osiągnięcia wyniku w szatni i pokaże po prostu dobry futbol zakończony dobrym wynikiem. Albo inaczej, że będzie awans nawet bez dobrej gry. Koncentrujemy się uparcie na pieniądzach, a moim zdaniem ważniejsze jest doświadczenie. Legia będzie mogła sprawdzić się w poważnych rozgrywkach, czego nie zapewni jej chyba nigdy liga krajowa. A jak się sprawdzi, to zobaczy, czego jej brakuje i będzie mogła na to zareagować. Nie mówiąc już o tym, że grozi nam tylko jeden polski zespół w europejskich pucharach tej jesieni. Dlatego trzymam kciuki za awans do fazy grupowej, bo to przykryje trochę porażkę na Euro 2012, która może odbijać się latami w polskiej piłce. Co prawda potencjalni rywale wydają się groźni, ale jak Legia zagra na 100% potencjału, to powinna awansować.

PS Chciałem Apoel, ale oni odpadli, więc teraz byłoby miło albo Celtic Glasgow, albo FC Basel. Przynajmniej Legia się sprawdzi na poważnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz