_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

11.08.2013

Manchester United 2 - 0 WiganMożna więc oficjalnie ogłosić, sezon się właśnie rozpoczął. Na obszerniejszą zapowiedź jest jeszcze trochę czasu, ale dzisiejsze spotkanie było obarczone jedną drobną wadą. Debiut Davida Moyesa swoją drogą, ale takie starcie, z takim rywalem jakim stał się zespół Wigan, niczego nam nie powie. Dlatego nie ma co wyciągać daleko idących wniosków. Pozostało jedynie delektowanie się angielską piłką.


Sen Kopciuszka potrwał zaledwie kilka minut, a dzwonkiem budzika było trafienie Robina Van Persiego. Rozumiem, że trudno o bilety na takie spotkanie, więc skoro jest się w pierwszym rzędzie, to się podziwia, ale mimo wszystko od defensywy Wigan oczekiwałbym czegoś więcej. Trochę więcej ruchu, więcej energii, zdecydowanie więcej przeszkadzania rywalom. Strzał był ładny, no ale gdzie byli obrońcy? Potem gra uspokoiła się aż do ... końca pierwszej połowy. W tym czasie widzieliśmy sporo niedokładności, niecelnych podań i błędnych decyzji. Czasami była groźniejsza akcja którejś drużyny, ale to wszystko było raczej dalekie od powodzenia. Zespół United miał przewagę, ale to było jak starcie dorosłego mężczyzny z uczniem podstawówki. Piłkarze Wigan chyba nastawili się na grę do pierwszej bramki dla Manchesteru. No a mistrz Anglii za bardzo się nie przemęczał.

Po zmianie stron nie zmieniła się za bardzo gra. Miałem wrażenie, że oba zespoły traktują ten mecz jak spotkanie towarzyskie i nic więcej. W 59 minucie Van Persie trafił do siatki jeszcze raz (ale po rykoszecie), co praktycznie zakończyło nam to spotkanie. Owszem, jedna drużyna próbowała, ale za bardzo nie mogła, druga natomiast mogła, ale za bardzo nie chciała się mordować na boisku. Dlatego Tarcza Wspólnoty została zdobyta przez Manchester United.

Pierwsze poważniejszy sprawdzian czeka zespół United już za dwa tygodnie w lidze. Po nim dopiero będzie można zobaczyć, jak radzi sobie nowy menedżer. Wigan z kolei ma swój sezon w Championship i będzie się starać o awans. Tylko te występy w pucharach europejskich mogą być problemem. Na razie David Moyes ma swój pierwszy puchar w nowym klubie, a Wigan pewnie może się cieszyć z pieniędzy za ten mecz. Liga za sześć dni, to najważniejszy wniosek dziś. Reszta szybko zostanie zapomniana.


1-0 Robin Van Persie 6'

2-0 Robin Van Persie 59'

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz