_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

16.08.2013

Polacy w Premier League - sezon 2013/2014Kończąc z wpisami na nowy sezon mini-podsumowanie przed sezonem polskich szans na ... no właśnie. Chciałoby się napisać na gola, ale to raczej mało prawdopodobne. Trzech bramkarzy, w porządku alfabetycznym.


Artur Boruc - Southampton

Podstawowy bramkarz swojego klubu. Pisałem to kilka razy i napiszę jeszcze raz, szkoda że tak późno trafił do angielskiej Premier League. Chociaż 33 lata dla bramkarza to dość dobry wiek i kilka lat jeszcze może zagrać. W tym sezonie zagra wiele spotkań i nie zdziwię się, jak wystąpi we wszystkich meczach ligowych. Oczywiście nie można przewiedzieć kartek, kontuzji, czy obniżki formy, ale jak tego Polak będzie unikał, to wszystko będzie dobrze.


Łukasz Fabiański - Arsenal

Chyba będzie drugim bramkarzem, ale z drugiej strony nie ma już nikogo za plecami. Przynajmniej w chwili tworzenia tej notki. Bo jakoś tak wszędzie przebija się potrzeba zatrudnienia innego bramkarza przez klub, który ma więcej doświadczenia w tej lidze po prostu. Jeśli tak się stanie, to wtedy na Fabiańskiego czeka pozycja trzeciego bramkarza, lub wypożyczenie do innego zespołu. Jeśli wzmocnienia nie będzie, to zagra kilka spotkań w pucharach i będzie rywalizował o bluzę numer jeden ze swoim rodakiem.


Wojciech Szczęsny - Arsenal

Poprzedni sezon nie był do końca udany dla polskiego zawodnika. Strata miejsca w bramce mogła skończyć się długim rozbratem z pozycją pierwszego golkipera w drużynie. To się nie stało, ale ten transfer bramkarza rysuje się gdzieś na horyzoncie. Nie Pepe Reina, bo on został wypożyczony do Napoli, ale Julio Cesar może trafić do klubu. No a przed Szczęsnym trudny sezon. Musi w nim pokazać, że on na pozycji pierwszego bramkarza to oczywistość. W tym sezonie po prostu musi udowodnić, że jest dobrym golkiperem. Przelać potencjał na umiejętności i wyniki, a to może być trudne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz