Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

29.09.2013

Leyton Orient 1 - 1 Walsall

18' czerwona kartka - Andy Butler, za faul na Romainie Vincelocie

1-0 David Mooney 38'

1-1 Craig Westcarr 71' (asysta Troy Hewitt)

90+6' czerwona kartka - Romain Vincelot (za dwie żółte)

Czy można mieć pretensje do zespołu, czy zawodników po takim meczu? Nie. To było spotkanie z liderem, który wygrał poprzednie osiem meczów, z bilansem bramkowym 13-3 u siebie w czterech spotkaniach. Dlatego przed meczem remis zostałby wzięty w ciemno. Tym bardziej, że w 18 minucie czerwoną kartkę dostaje kapitan i ostoja defensywy. Nie ma znaczenia, że kartka może i była niesłuszna. W końcu to piłka nożna i decyzje arbitrów są czasami niezrozumiałe. Nie ma znaczenia, że pomyłkę miał też bramkarz przy golu, bo w drugiej połowie Richard O'Donnell zrehabilitował się w 100%. 15 punktów po 9 meczach to fantastyczny wynik i tylko czekam, jak zareaguje zespół. Sezon temu wraz końcem września zaczął się poważny kryzys, a następna wygrana miała miejsce 22 grudnia. 5 punktów w 13 meczach nie rzuca na kolana, więc teraz musi być lepiej. Następny mecz z Bradford piątego października i chyba zagra w nim Julian Gray. Umowa tylko do stycznia, ale to zrozumiałe (ma 33 lata). No i trybunał zdecydował o kwocie za Willa Grigga. 325 tysięcy od razu, 20% od następnej sumy transferowej, 30 tysięcy za każde 20 spotkań (do 150 tysięcy) i w razie awansu 50 tysięcy za Championship, 250 tysięcy za Premier League (jak będzie w składzie). Maksymalnie 775 tysięcy plus bonus, ale pewnie niewiele z tego wyjdzie i zamknie się to kwotą w okolicach 400 tysięcy. Może jednak będzie napastnik, kto wie.