_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

02.02.2014

Podsumowanie zimowego okienka transferowego w AngliiSzkoda odpuścić taką okazję do napisania notki, tym bardziej, że kilka ciekawych zakupów mieliśmy. Postaram się je skrótowo omówić przy każdym zespole, ale wyszczególnienie wszystkich transferów można znaleźć tutaj lub tutaj.


Arsenal

Tutaj będzie minus, bo napastnika nie ma. Klub potrzebował kogoś, kto odciąży kolegów z zespołu i strzeli kilka bramek, jak reszta piłkarzy będzie zmęczona po maratonie meczów. Nikogo takiego nie ma, a Kim Källström ... hmm, można go odesłać? A jeśli to jest jakiś plan, to ni chu chu go nie dostrzegam.


Aston Villa

Pierwszy z zespołów, który walczy o pozostanie w lidze. Dlatego zakupy może nie oszałamiają, ale powinny dodać coś, czego mogło brakować klubowi.


Cardiff City

Wóz albo przewóz, bo ci gracze mają uratować ligę dla zespołu. No ale chyba nie wszyscy, bo ten norweski zaciąg raczej nie pomoże. Nie każdy gracz zrobi taką karierę, jak menedżer.


Chelsea

Znów pomocnicy, a akurat w tej strefie boiska klub prezentuje się bardzo dobrze. Na pewno skończyły się stare czasy, bo nie zobaczymy już w klubie Juana Maty, czy Michaela Essiena.


Crystal Palace

O proszę, wrócił do Premier League Scott Dann. Kiedy grał w Walsall często mówiło się, że ma potencjał. Dwa razy jednak już zleciał z ligi. No i jest Tom Ince, a o niego starało się kilka klubów. Takie mam wrażenie, że ciężko będzie ich pokonać.


Everton

Jak na walkę o miejsca 1-4, to chyba za mało potencjału (pewnie finanse zdecydowały). Ciekawe jak to się rozwinie, bo może decydować forma dnia, a to zawsze jest niewiadoma.


Fulham

Można powiedzieć, że zakupy się sprawdziły. Jeden mecz i jest pierwsza lokata w tabeli. Problem w tym, że od dołu. Trudno uciec od analogii z QPR, który też dużo wydał, a gdzie jest teraz wiadomo.


Hull City

Potrzebni byli napastnicy i zostali oni sprowadzeni do klubu. Na koniec to może dać im kilka punktów. Spadek im raczej nie zagraża.


Liverpool


Tak się robi interesy na Wschodzie, taką lekcję dostał w klub w tym okienku. Dalej wszystko będzie zależeć od Luisa Suareza, a to nie jest komfortowa sytuacja.Manchester City

Nikt, bo nie wiem, kto mógłby im pomóc. Thierry Henry z najlepszych czasów, ale teraz trudno wskazać podobnego gracza.


Manchester United

Jeden Juan Mata i ... Zresztą to nie kwestia zakupów, a zarządzania składem. Tego niestety się nie kupi, to się ma, albo nie.


Newcastle

Biorąc pod uwagę, że klub o nic tak właściwie nie walczy, to okienko w normie. Yohan Cabaye zostanie w jakimś tam stopniu zastąpiony, ale będzie to wymagało czasu.


Norwich

Bardzo skromnie i kto wie, czym to się zakończy. Na pewno sytuacja, że pół ligi bije się o utrzymanie może im pomóc, bo aż tak słabi nie są. Trudno uwierzyć w wielki kryzys w ich wypadku.


Southampton

Nikogo nie kupili, oddali za to do Juventusu (tak tak, tego włoskiego) na wypożyczenie Dani Osvaldo. Oni są w podobnej sytuacji, co Newcastle. Dlatego nie ma co wydawać pieniędzy teraz, lepiej latem.


Stoke

Peter Odemwingie, który będzie starał się reanimować swoją karierę. Reszta zmian to po prostu łatanie luk w składzie. No i odszedł Kenwyne Jones, a to może zapowiadać koniec pewnej epoki.


Sunderland

Wzmocnili się w defensywie przede wszystkim, a cel jest jasny. Widać wyraźnie moim zdaniem, że tutaj w klubie jest coś, czego brakuje konkurencji. To bardzo ważne.


Swansea

Sztukowanie składu, bo te wojaże po Europie jednak zabrały za dużo sił. Dlatego to okienko zostało obliczone tylko na przetrwanie i nic innego.


Tottenham

Nikogo nie kupili, co może dziwić. Trochę szkoda, że odszedł Jermain Defoe, bo podejrzewam, że można byłoby znaleźć mu miejsce. No i dalej trwają prace nad znalezieniem tego wpływu, który dawał Gareth Bale.


West Bromwich Albion

Odszedł Shane Long, następca głowy nie urywa za bardzo. Klub też walczy o pozostanie w lidze, więc to może zakończyć się negatywnie na koniec.


West Ham

Oni musieli się wzmocnić, bo byli w strefie spadkowej, dlatego wysupłali jakieś oszczędności i wpompowali je w skład. Głównie w pomoc, ale myślę że chodzi o ochronę defensywy. Oni tym się mogą utrzymać w lidze.


Dobra wiadomość po tym wszystkim, następne okienko zacznie się 9 czerwca jak dobrze sprawdzam. 4,5 klubu bez transferu do klubu: Manchester City, Liverpool, Southampton, Tottenham, a ta połowa to Arsenal (jeden gracz, ale nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zagra).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz