_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

12.05.2014

Polacy w Premier League - sezon 2013/2014 podsumowanie


Kończąc temat podsumowań: to ostatnie, w którym jest podsumowanie sezonu w wykonaniu polskich zawodników. Należy rozumieć to jako bramkarzy, bo zawodnika z pola nie ma i nie zanosi się, że ktoś taki się pojawi.

Artur Boruc - Southampton (29 meczów w lidze)

Dziewięć razy nie zagrał z powodu kontuzji. Podejrzewam, że to już wiek daje się we znaki. Podstawowy bramkarz klubu, ale nie ma się co oszukiwać, za późno trafił do Premier League. 14 meczów z czystym kontem i nie sądzę, że w następnym sezonie będzie miał konkurencję w zespole.


Łukasz Fabiański - Arsenal (1 mecz w lidze, 1 w Lidze Mistrzów, 7 w pucharach, ósmy prawdopodobnie w drodze)

Moim zdaniem podjął dobrą decyzję, że nie zostaje w Arsenalu. Nie miałby szansy na regularne występy, a w nowym klubie może budować swoją pozycję. Nie wiem, czy zagra w finale FA Cup, ale zasługuje na to. Nie wiadomo też, czy zostanie w Anglii, ale na zainteresowanie nie będzie narzekać. W tych kilku występach pokazał, że może być dobrym golkiperem.


Wojciech Szczęsny - Arsenal (37 meczów w lidze, 9 w Lidze Mistrzów)

Mam wrażenie, że nasz rodak dojrzał, bo ten sezon miał znakomity. 16 czystych kont w lidze, jedynie Liga Mistrzów kładzie się lekkim cieniem, bo czerwona kartka z Bayernem to coś, czego powinno się uniknąć. Ciekawe jak teraz zachowa się klub, bo nie ma rezerwowego golkipera. Wiele będzie zależeć od tego, kto nim zostanie. 24 lata to niewiele, jak na bramkarza, więc ciągle jest miejsce na rozwój.

A tak pisałem przed sezonem klik.

2 komentarze:

 1. jak to sie nie pojawi?
  a Wasilewski to kto??? jakis czas temu juz awansowal do Premier

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest delikatna różnica między awansować, a zagrać. Nie mówiąc już o regularnej grze. Na razie wiemy, że była oferta kontraktu.

   Usuń