_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

07.05.2014

Walsall FC - kto odchodzi, kto może zostać


Tradycyjnie po sezonie nadszedł czas pożegnań. Na początek lista graczy, którzy nie dostali oferty nowej umowy z klubu:

Craig Westcarr, Troy Hewitt, Shane Lewis, Liam Roberts, Nicky Featherstone, Ben George, James McQuilkin, Danny Griffiths

Najlepszy strzelec, ale tego można było się spodziewać. Podejrzewam, że albo ma już podpisaną umowę z kimś, bądź starał się dostać ofertę z klubu, by mieć zabezpieczenie i argument w rozmowach z nowym zespołem (czyli Walsall daje mi x, zacznijmy od 1,5x). No i dość znaczące było, że w głosowaniach na gracza sezonu niczego nie wygrał. Hewitt chyba nie do końca odnalazł się w klubie, albo liga była za silna. Tak właściwie nie miał konkurencji przez pół sezonu, a mimo to nie wywalczył miejsca w składzie. Pomyśleć, że rok temu został zwolniony z QPR. Grifiths z rezerw, nie wskoczył do tego pierwszego składu. Bramkarze też bez kontraktu, pozostaje mieć nadzieję, że obecny numer 1 nie złapie kontuzji. McQuilkin nie dostał większej szansy, pewnie nie rozwinął się tak, jak liczyli trenerzy. George nie przeskoczył z juniorów, do seniorów. Featherstone wydawało się, że zostanie, ale chyba ma z kimś kontrakt i prawdopodobnie nie chciał umowy w Walsall. Klub nie proponował niczego, jak miał informację, że ktoś ma umowę z kimś innym. Tylko to zostanie ogłoszone później.

Rozmowy toczą się z następującymi graczami: Andy Butler, James Chambers, Jake Heath, Andy Taylor, Ben Purkiss i Kieron Morris.

Tak na 95% Butler podpisze kontrakt z Doncaster. On się tam urodził, mieszka, zna trzecią ligę, więc będzie dużym i pożądanym wzmocnieniem. Zresztą nie skorzystał z oferty przedłużenia umowy o rok, do czego miał prawo. Podejrzewam, że ściągnie ze sobą Taylora, bo to też wyróżniający się obrońca. Chambers, Purkiss? Ciekawe czy podążą za swoim kapitanem, czy jednak zostaną. Nic mnie nie zdziwi. Heath i Morris to praktycznie juniorzy, 19 i 20 lat. Całkiem możliwe, że zostaną, pod warunkiem, że nie podpisali umowy z kimś i nie zażądali tysięcy na tydzień.

Mówiąc ogólnie, niby wygląda to źle, ale czytając opinie fanów zespołu, to skład który został sprawia wrażenie silniejszego, niż w poprzednich sezonach był tydzień przed startem ligi. I jeszcze ćwierknięcia z Bescot Banter (tłumoczenie moje): Obecnie trudno pozostać w piłce, kiedy setki osób rywalizują o twoje miejsce. Większość graczy porzuca sport nie mogąc znaleźć klubu; takie dni jak dzisiejszy to trudny moment dla każdego zainteresowanego.

Nowe umowy, na rok, podpisali Matt Preston i Reece Flanagan, a Dean Holden kolejną umowę gracz-trener (na marginesie, kilka dni temu skończył licencję trenerską A UEFA, następna będzie pro). Aktualne umowy z klubem mają: Richard O’Donnell, Adam Chambers, Sam Mantom, Paul Downing, Malvind Benning, Liam Kinsella, James Baxendale, Romaine Sawyers (niedawno podpisał umowę na dwa lata) i Amadou Bakayoko. Sezon temu pierwszy kontrakt został podpisany 15 lipca, ciekawe jak będzie teraz. Obstawiam zabawowo dwa wypożyczenia, jeden transfer gotówkowy (do 200 tysięcy) i pięciu nowych graczy. Dwóch obrońców, skrzydłowy, napastnik i ktoś ofensywny. W końcu jak się bawić, to się bawić :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz