_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

26.06.2014

MŚ 2014 - dzień 14


O wiele spokojniejszy dzień, niż poprzedni. W grupie F trudno było liczyć na niespodziankę. Nigeria spróbowała co prawda powalczyć z Argentyną, ale koniec końców przegrała. Nie zmienia to faktu, że może być z siebie zadowolona, bo na razie to jedyny afrykański zespół, który awansował z grupy. Ich porażkę mógł co prawda wykorzystać Iran, ale akurat fatalnie trafił. Musiał zagrać z Bośnią i Hercegowiną, a to było ostatnie spotkanie tej drużyny na mistrzostwach. Dodatkowo rozgrywane na Arena Fonte Nova, a tam lubią padać bramki. Przed finałami wydawało się, że BiH może pokusić się o awans z grupy, ale przegrali przede wszystkim z turniejem. Podejrzewam, że przez ich media przetoczy się debata, dlaczego skończyło się na trzech meczach tylko. Iran nie miał większych szans, czego najlepszym dowodem jest choćby wynik tego meczu.

Grupa E z kolei miała swoich faworytów i trafiłem idealnie kto awansuje. Francja celuje wysoko, ale im zagraża mecz z Niemcami w 1/8. Druga pozycja w tej grupie oznaczała Argentynę, więc nie wiem, co gorsze. W drodze do finału i tak trzeba kogoś silnego pokonać. Dlatego te mecze w grupie to po prostu wprawki. Z drugiego miejsca Szwajcaria. Wspomniany mecz z Argentyną może być ciekawy, bo słabości w defensywie rywala mogą wiele zmienić. Ekwador i Honduras były po prostu za słabe.

Dzisiaj kończymy fazę grupową. USA - Niemcy to mecz z wręcz namalowanym remisem. Portugalia i Ghana też mogą zakończyć remisowo, bo obie reprezentacje mogą chcieć trzy punkty z ostatniego meczu. Na koniec dnia ostatnia niewiadoma, czyli drugiem miejsce w grupie H. Rosja musi wygrać, Algieria może zremisować. Emocji nie powinno zabraknąć. Tylko ciekawe, jak zakończy się ta gryząca sprawa z Luisem Suarezem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz