_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

10.08.2014

Arsenal 3-0 Man City


Mecz o Tarczę Wspólnoty.

Tradycyjny curtain raiser za nami. Czyli jednoaktówka poprzedzająca właściwe przedstawienie za słownikiem klik. Właśnie dlatego nie należy wyciągać daleko idących wniosków z wyniku, czy gry.


To jest jednak ciągle etap meczów przedsezonowych, więc nie wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. W barwach Manchesteru City nie zagrało kilku zawodników, bez których trudno wyobrażać sobie sezon. Arsenal również, kilku graczy nie było, kilku innych nie zagrało całego spotkania. No ale wynik mówi sam za siebie. Poprzednio trzy bramki różnicy to rok 1998. Też Kanonierzy i wygrali z późniejszym mistrzem kraju. Arsenal można powiedzieć zaskoczył. Imponuje mi ich linia pomocy, bo to przyniesie drużynie kilka ekstra punktów przez sezon. Manchester City chyba nie do końca pokazał swoją siłę. Może to trofeum nie miało aż takiej wartości, ale taka porażka źle wygląda. Z drugiej strony można ją wykorzystać do rozmów w szatni, zmian taktycznych, czy jakichś zakupów. Tak czy siak największy rywal obu tych drużyn, czyli Chelsea, szykuje się do sezonu. Wnioski z tego meczu będą takie same, jakie można byłoby mieć rozpisując na brudno siłę zespołów. Arsenal pokazał tak 80-90% swojego potencjału. Manchester City 40-50%. Nie zakładałbym się jednak, że The Citizens będą na koniec sezonu nad Arsenalem. Z drugiej strony nie zakładałbym się też o Arsenal, ale oni sprawiają wrażenie, że są odporniejsi na urazy i obniżki formy. No i przygotowanie psychiczne, z tym Arsenal chyba nie będzie miał problemów. Mają już drugi sezon z rzędu z wygranym trofeum, a to naprawdę duża rzecz. Jednak jak szukamy jakiegoś wniosku, to za tydzień zacznie się nowy sezon :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz