_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

08.08.2014

Walsall FC przed sezonem 2014/15


Nie lubię takich sytuacji, bo to enta wersja zapowiedzi tego sezonu. Co to oznacza? Po prostu nie wiem, jak się on skończy, a to sytuacja której bardzo nie lubię. Nie lubię czegoś nie wiedzieć. Czyli chyba będzie jakiś ekstremalny wynik, bo inaczej nie można tego ująć. W tamtym roku przewidziałem właściwie bezbłędnie jak się skończy sezon. Teraz niczego praktycznie nie czuję, a to dziwny znak.

Są pozytywy. Linia ataku ma w końcu jakieś ząbki. Nie zęby, bo to byłaby przesada, ale rok temu było o wiele gorzej w tej formacji. Jordan Cook wypadł co prawda na kilka tygodni, ale pozostali zawodnicy mogą coś osiągnąć. Czytaj strzelić koło 10 bramek. No i ciągle ktoś nowy może trafić do zespołu, bo teraz jest okres, że zawodnicy będą dołączać do drużyn. Co prawda to nie są gracze, którzy już mają umowy, ale jak ktoś marzył o wyższej lidze i nie wyszło, to nagle League One robi się interesującą propozycją. Jest też grupa młodych i zdolnych, co też przełoży się pewnie na kilka punktów więcej. Nie można jednak zapominać, że od graczy w tym wieku nie można wymagać za dużo. Niebezpieczeństwo, które dość wyraźnie rysuje się na horyzoncie, to pewna luka w defensywie. Andy Butler był kluczowym fragmentem tej formacji i nie wiem, kto wypełni tę pustkę po nim. To może przełożyć się na bramki dla rywala, zwłaszcza jak będzie kombinacja duży napastnik rozbijający wciąż defensorów i wiele dośrodkowań. Linia pomocy, a zwłaszcza jej środek, który robi się bardzo mocny, nie zrekompensuje wszystkiego.

Miejsca na koniec nie odważę się przewidzieć, ale bramek powinno być więcej, może nawet koło 60 w lidze. Jak do tego dojdzie udany cup run, to będzie super. Ani spadek, ani baraże, nie powinny zagrażać. Jednocześnie to może być ostatni sezon Deana Smitha w Walsall. Latem 2015 kończy mu się kontrakt i na pewno chciałby spróbować pracy w klubie, gdzie możliwości finansowe są większe. Ale do tego potrzebny byłby sukces w tym sezonie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz