_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

02.02.2015

Jordy Hiwula w Walsall


Miesięczne wypożyczenie, ale biorąc pod uwagę, że w Walsall o takie transfery trudno, to można mówić o zaskoczeniu. Spodziewałem się, że będzie dużo zamieszania medialnego i cały tabun nazwisk, natomiast ktoś nowy w zespole wydawał się mało prawdopodobny. A jednak się pomyliłem, czyli chyba kontuzja Toma Bradshawa jest poważniejsza. No ale o zawodniku. Jordy Hiwula-Mayifuila to mający 20 lat napastnik Manchesteru City, oczywiście nie pierwszego składu, ale rezerw/zespołu młodzieżowego. Wcześniej w tym sezonie był wypożyczony do Yeovil, ale w ośmiu meczach w lidze gola nie zdobył. Ciekawe jak będzie w Walsall, bo w lutym czeka jeszcze sześć spotkań. Występuje głównie na pozycji drugiego napastnika, gdzie przydaje się szybkość i technika, a tych rzeczy podobno mu nie brakuje. Może również grać na skrzydle, więc chyba po prostu to taki gracz ofensywny. Tak myślę, że chyba ma podobną charakterystykę jak Febian Brandy. Czyli może być ciekawie i nie skończy się to tak, jak w przypadku Michaela Ngoo. Filmiki w necie sugerują, że to może być gracz, jakiego brakowało klik, czy klik. Czy to się potwierdzi zobaczymy wkrótce.

Edit: no proszę, kontrakt Mathieu Manseta został rozwiązany. To chyba piąty klub, który rozwiązuje z nim umowę. Powód raczej dość oczywisty. Tylko jeden gol w JPT, a potem nic. Dobrze zagrał w meczu transmitowanym przez telewizję, ale reszta spotkań to nie do końca dobra wizytówka. Na szczęście menedżer miał odwagę podjąć decyzję i nie trzymał zawodnika w klubie na siłę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz