_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

01.07.2015

Jason Demetriou w Walsall


Zacznijmy od tego, że nie jest to bramkarz, ale chyba nie ma co narzekać. W końcu zaczął się dopiero lipiec. Mający 27 lat zawodnik to prawy obrońca, a znajomość z menedżerem powstała kilka lat temu, gdy byli razem w Leyton Orient. Potem zawodnik trafił na Cypr, gdzie występował w AEK Larnaca i Anorthosisie Famagusta. W końcu to jest urodzony w Anglii Cypryjczyk. To może rodzić pewne nieporozumienia, bo kilka lat temu była dość głośna sprawa, kiedy na trybunach pojawiła się flaga tego państwa. Wszystko z powodu tego, że właściciel klubu ma tam podobno wybudowany dom, kosztem klubu, tak to trzeba określić. Wracając do zawodnika, wydaje się, że potencjał w nim jest. Wygrał nagrodę dla gracza sezonu w dwóch klubach, a to jest coś, biorąc pod uwagę pozycję na jakiej występuje. Gra też w reprezentacji, co pewnie przełoży się na doświadczenie. Ofensywny prawy obrońca, to coś, czego nie było w klubie już dawno. Tak właściwie nie pamiętam czegoś takiego, bo do tej pory zespół miał po prostu typowych obrońców, bez większego zacięcia do gry ofensywnej. Nie boi się uderzać z dystansu, a więc to kolejna rzecz, którą nie za bardzo grzeszyli piłkarze klubu. Co prawda wiele będzie zależeć od taktyki ustalonej przez menedżera, ale mam nadzieję, że wyciągnął on lekcję z poprzednich sezonów. Potwierdza się też to, co było wiadomo od pewnego czasu. Defensywa, oczko w głowie menedżera, będzie dość stabilna. Problem zaczyna się w ataku. No ale zobaczymy, jak to się potoczy. Lipiec jest długim miesiącem.

Pozostałe rzeczy: Adam Chambers podpisał kontrakt, na rok, ale mając 34 lata nie ma się co rozpędzać. Natomiast jego brat rozważa opcję zakończenia kariery. Tom Bradshaw przedłużył umowę o rok. Teraz wiąże go ona do czerwca 2017. Jak to mawiają Anglicy, nucleus składu już jest. Teraz potrzeba jedynie jakości, jeśli zespół ma się bić o baraże.

Pięć spotkań na stadionie rozegra zespół Aston Villi U21. Korzyści z tego faktu (możliwość sprawdzenia potencjalnych wypożyczeń, lepsze kontakty z klubem) są moim zdaniem większe, niż potencjalne minusy (chodzi tak właściwie tylko o nadwyrężenie murawy).

Kto jest najlepszym fizjoterapeutą w League One? Jon Whitney z Walsall, który ostatnio otrzymał takie wyróżnienie. Oby to się przełożyło na mniej urazów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz