_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

02.07.2015

Nowy bramkarz w Walsall


Tak jak mówiłem, defensywa została szybko ustalona i nie powinna sprawiać większych problemów. Za to z atakiem będzie pewnie problem, jak co sezon. No ale to nieważne na teraz. Nowy bramkarz, to jest ważne. Jest nim Neil Leonard Dula Etheridge, w skrócie Neil Etheridge. Anglik, mający 25 lat, ale reprezentujący Filipiny. Karierę zaczął w Chelsea w 2003, początkowo jako napastnik, ale szybko zmienił pozycję na boisku. Potem w 2006 przeszedł do szkółki Fulham, gdzie dwa lata później podpisał pierwszy zawodowy kontrakt. Często był wypożyczany, ale meczów nie zagrał za dużo. Tak widzę, że ledwie 20. Był też w Oldham i Charlton, ale nie przebił się do składu. No i trudno powiedzieć coś więcej, bo to jednak pewna zagadka. Dwuletni kontrakt, no i też pewna nadzieja, że to będzie dobry zawodnik. Na pewno musi zastąpić poprzednika, co łatwe nie będzie. Podobno zawodnik miał kilka ofert na stole, ale wybrał Walsall. Zobaczymy, jak to się rozwinie. Dopiero mecze pokażą, czy to dobry gracz na tej pozycji.

Wracając do ataku, tradycyjnie jest pewna posucha. Jordy Hiwula to na razie zamrożona opcja, bo City musi policzyć, ile zawodników spełnia kryteria wychowanków, więc to nic pewnego. W doniesienia prasowe nie ma co wierzyć, bo temat na forum kibiców klubu, mający kilkanaście stron, nie zawierał nazwisk Demetriou albo Etheridge, więc jak widać klub idzie własnymi ścieżkami. Pozostanie w lidze nie powinno sprawiać kłopotu, ale zapowiadana walka o baraże wymaga 2-3 zawodników. Dodatkowo nie mogą to być gracze, którzy będą po prostu w składzie, ale wymagana jest od nich jakość. Dlatego wcale się nie zdziwię, jak na kolejnego zawodnika poczekamy kilkanaście dni. Pierwszy sparing 21 lipca, pierwszy mecz ligowy nowego sezonu ósmego sierpnia. Wbrew pozorom szybko zleci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz