_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2018/2019

Nie będę ukrywał, że chciałem zacząć inaczej, słowami ‘czeka nas kolejny sezon w lidze Mistrzów Świata’. No dobrze, reprezentacja tak wy...

13.01.2016

Coventry City 1 - 1 Walsall


1-0 Chris Stokes 34'

1-1 Tom Bradshaw 81' (asysta Rico Henry)


Trochę dziwny mecz. W pierwszej połowie gospodarze mieli sporą przewagę, ale przez cały mecz oddali aż dwa celne strzały. Walsall tak od 70 minuty zaczęło grać swoją piłkę i było nawet blisko wygranej, ale do przerwy powinno już być po meczu. Remis nikogo nie krzywdzi, ale biorąc pod uwagę różnicę potencjału (wśród gospodarzy biegał po murawie Joe Cole, niedawno jeszcze w Premier League), to remis nie jest złym wynikiem. Przed meczem właśnie o podziale punktów można było realistycznie myśleć. Niepokoi trochę, że plan A na mecze, który pchał wcześniej drużynę do przodu, lekko się rozchodzi. Z drugiej strony jest też plan B, większa elastyczność w taktyce, co powinno pomóc później.

Z rzeczy ważnych i mniej ważnych. George Evans zostaje do 26 stycznia. Potem kluby zdecydują się, czy zostanie do końca sezonu, czy jednak wróci do Man City. Wbrew pozorom to skomplikowana kwestia. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Tylko że zawodnik, nie potrafiący rozegrać sezonu na dobrym poziomie, wiele nie zwojuje. Losowanie w Pucharze Anglii nie takie dobre, bo znowu trafia się na kogoś z Championship. Huddersfield albo Reading na wyjeździe. Osobiście wolałbym ten drugi zespół, bo większy stadion. Prawdopodobnie będzie porażka, bo to średniacy w drugiej lidze, więc mogą przyłożyć się do pucharu i wystawić pierwszy skład. No i wciąż trwa okienko, więc można tylko zgadywać, kto odejdzie z klubu.

Następny mecz to Bury na wyjeździe. Jednym zdaniem, trzeba wygrać, bo inna opcja nie wchodzi w grę. Co prawda 12 punktów przewagi nad siódmym zespołem skazuje niejako zespół na grę w barażach, ale tu chodzi o zajęcie miejsca w pierwszej dwójce. Jak się o to walczy, to trzeba wygrywać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz