_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

22.04.2016

Zmiany w Walsall FC


Jak to w klubie piłkarskim, część zmian jest dobra, część nie. Zacznijmy od dobrych rzeczy. Liam Kinsella przedłużył kontrakt. Do 2018 roku, co można powiedzieć zwalnia od myślenia, kto będzie grał po bokach defensywy. Wydaje się, że te pozycje są obsadzone całkiem solidnie. Na dwa lata, co na pewno jest miłe.

Kolejną dobrą rzeczą, chociaż nie mającą większego znaczenia dla losów sezonu, jest wybór dwóch graczy klubu do jedenastki sezonu. Rico Henry, która ma kontrakt i Romaine Sawyers, który niestety nowego kontraktu jeszcze nie podpisał. Albo podpisał, ale z innym klubem. Widać wyraźnie, że liga doceniła postawę zawodników. Co jak co, ale Sawyers odpowiada tak za jakieś 90% ofensywnej gry.

No i teraz czas na złe wiadomości. Po pierwsze Reece Flanagan zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Rozumiem, że nie był ulubieńcem fanów, nie do końca gra na poziomie trzeciej ligi mu się udawała, ale taka kontuzja, oznaczająca miesiące przerwy, zawsze jest czymś trudnym. Tym bardziej, że wcześniej skończy mu się umowa z klubem najprawdopodobniej, niż wyzdrowieje. No a druga zła wiadomość, to kryzys kontuzji w Evertonie. Na mecz w Pucharze Anglii z Manchesterem United został wezwany Matthew Pennington. Można powiedzieć, że to trzeci taki przypadek w sezonie. Najpierw Dean Smith poszedł do Brentford, następnie George Evans został wezwany przez swój klub i pozostawił wielką dziurę w środku pola, a teraz to. To prawdziwy cud, że zespół wciąż liczy się w walce o awans. Na szczęście wydaje się, że tym razem ta luka zostanie szybko załatana. James O'Connor powinien być już zdrowy na jutrzejszy mecz, a w razie czego jest Matt Preston. Skład na przyszły sezon też wygląda całkiem miło. Oczywiście linia pomocy to jedna wielka czarna dziura, ale tu dużo zależy od ligi, w której klub będzie grał w następnym sezonie. Mam nadzieję, że to będzie Championship.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz