_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

25.05.2016

Kolejny kontrakt w Walsall


Tym razem to przedłużenie obowiązującej umowy, czyli Kierom Morris zostaje w klubie do lata 2018. Lewoskrzydłowy, ale w sezonie ciągnęło go do środka, więc pewnie będzie ofensywnym pomocnikiem w następnym roku. Umówmy się, może nie ma aż tak wiele talentu jak Romaine Sawyers, ale rekompensuje to grając mniej wysublimowaną piłkę. O ile Sawyers może zaczepić się nawet w Premier League, w klubach z miejsc 15-20, tak Morris powyżej Championship raczej nie wskoczy. Następny sezon powinien być jednak jego, bo konkurentów do gry na tej pozycji raczej nie będzie, więc 46 spotkań wydaje się pewne. Może też strzelić więcej bramek, bo lubi uderzać piłkę z dystansu, co pewnie ucieszy wielu fanów, którzy nie kochają za bardzo zbyt technicznej piłki, a wolą orkę tyłkiem na ugorze i bramki zamiast asyst. Zresztą asysty to trudny wyznacznik poziomu danego gracza. Na końcu potrzebny jest ktoś, kto strzeli tego gola. Dlatego w meczach barażowych Sawyers zebrał raczej negatywne opinie, mimo stworzenia kilku okazji do zdobycia bramki. Tylko że nie zakończyły się one golem. No ale za rok problemu nie będzie, bo tego gracza nie będzie w klubie. Całkiem możliwe, że będą inne problemy.

Z rzeczy drobniejszych, ustalono kolejny sparing. 30 lipca z Luton Town na wyjeździe. No i wciąż nie ma informacji, kto zostanie nowym szkoleniowcem. Wydawało mi się, że nastąpi to szybciej. Przedłużająca się zwłoka w ogłoszeniu nazwiska nowego trenera może sugerować, że klub prowadzi z kimś rozmowy i niekoniecznie będzie to Jon Whitney. Co prawda w lidze był całkiem dobry bilans wyników, ale w barażach to 1-6 z zespołem, który awansował dzięki lepszej różnicy bramkowej nad siódmą drużyną. Wcale nie było widać tych 10 punktów przewagi po 46 meczach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz