_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

16.06.2016

Pierwszy nowy gracz w Walsall


No dobrze, to wiadomość mająca już dwa dni, ale niech będzie. Kacy Milan Butterfield podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata. To 18 letni zawodnik pochodzący z Bermudów, więc trudno uznać, że to wzmocnienie pierwszego składu. W informacjach prasowych powtarzają się słowa o potencjale i o tym, że polecił go Kyle Lightbourne. To stosunkowo ważny gracz w historii klubu, więc nie poleciłby kogoś, kto nie będzie miał szans na zrobienie kariery. Chyba. No ale wracając do nowego nabytku. Występuje na pozycji defensywnego pomocnika, więc chyba będzie uzupełnieniem Adama Chambersa. No i jest wysoki, a z tym były pewne problemy w klubie wcześniej. Na razie będzie występował chyba w zespole rezerw, ale przeskok do pierwszego składu może być łatwy. Podobno ostatnie pół roku był na testach w klubie, więc coś w nim pewnie jest. Pozostaje życzyć dużo udanych decyzji, bo ta pozycja jest kluczowa na boisku.

Z rzeczy okołoklubowych. Klub poparł dopuszczenie zespołów juniorskich drużyn z Premier League do Football League Trophy. Co prawda nie był jedyny, tylko siedem zespołów się sprzeciwiło, ale czytam na forum, że rodzi to jakieś nieprzyjemne emocje. No ale trudno walczyć z czymś, co będzie wkrótce oczywistością. To znaczy siła finansowa Premier League będzie monstrualna wkrótce, a kto bogatemu zabroni. Całkiem możliwe, że zespoły B drużyn z Premier League (juniorskie, mające głównie zawodników do 21 czy 23 lat) wkrótce będą grać w niższych ligach, wzorem Hiszpanii, czy innych europejskich krajów. Do uzgodnienia pozostają szczegóły, czyli ile kluby z Premier League zapłacą za tę przyjemność. No i gdzieś tam w tle jest reforma lig, ograniczenie liczby zespołów do 20. Podejrzewam, że angielska piłka wkrótce będzie wyglądać zupełnie inaczej. Nie Premier League, bo to już dawno inna planeta, ale ta piłka w niższych ligach. Nie będę ukrywał, że mnie cieszy, iż będę świadkiem narodzin czegoś nowego. Mnie zawsze ciekawi jak to będzie wyglądać w perspektywie lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz