_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

29.07.2016

Nowy skrzydłowy w Walsall


Wydaje się, że nie będzie nowego napastnika. To chyba najważniejsza wiadomość, która przebiła się w ostatnich dniach przez wszystkie media klubowe. Szkoda? Niby tak, ale to żadna nowość, bo co sezon jest to samo. Może być jednak wypożyczenie, ale kiedy to wielka niewiadoma. Oczywiście będzie narzekanie, że nie wyrzucono tych furgonetek pieniędzy, ale ja dostrzegam różnicę w tym, jacy gracze trafiają do klubu. Kiedyś było dużo gorzej, a w tym roku klub pozyskał zawodników, którzy coś znaczą w niższych ligach. To kosztuje. No ale czas na bohatera notki.

Josh Ginnelly, właściwie Joshua Lloyd Ginnelly, to młody zawodnik Burnley wypożyczony na pół roku. Jest skrzydłowym, grającym po lewej stronie boiska. Zaczynał w Aston Villi, ale tam nie dostał kontraktu. Przechodzi do Shrewsbury Town, ale to dalej było szkolenie w juniorach głównie. Rok temu miał dostać pierwszą umowę, ale lepsze warunki zaoferował mu obecny pracodawca. Poprzedni sezon spędził w Altrincham (piąta liga), gdzie w 20 meczach strzelił pięć bramek. Nie dziwi więc, że teraz czas na występujący wyżej klub. Kilka innych zespołów z tego poziomu też było zainteresowanych jego usługami, więc to miłe, że wybrał Walsall. Ma opinię, że ma potencjał, ale to mówi się o większości młodych graczach w Anglii. Powiem tak, wszyscy młodzi zawodnicy mają równe szanse na zrobienie kariery, ale tylko nieliczni są do tego faktycznie zdolni. Mam nadzieję, że w tym sezonie Josh pokaże w Walsall przynajmniej przebłyski dobrej gry. No a sezon wkrótce. Pierwszy mecz za tydzień w sobotę. Jeszcze tylko umowę podpisze Isaiah Osbourne i skład będzie kompletny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz