_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2017/2018

Nowy sezon, nowe nadzieje, orkiestra wciąż gra, ale to może być ostatni sezon na bogato. Albo jeden z ostatnich. Rozumiem, że światy pol...

24.08.2016

Legia Warszawa 1 - 1 Dundalk F.C. (w dwumeczu 3-1 i awans Legii)


Mówiłem, że Legia może sobie zaszkodzić i o mały włos, a tak by się stało. Rywalom jednak brakowało klasy sportowej, tak mówiąc w skrócie. Zdaję sobie sprawę, że z innym przeciwnikiem Legia zagrałaby lepiej, może też uważniej, ale jest awans i to jest ważne. Te błędy nie miały większego znaczenia. Trzeba też pokreślić konsekwencję Legii. Trzech rywali stało na drodze, z każdym była wygrana i remis. Jutro będzie losowanie, które wyłoni grupy i wskaże przeciwników warszawskiego klubu. Moim zdaniem Legia zrobiła już 100% tego, co miała zrobić w tym sezonie europejskich pucharów. Jeśli osiągnie coś więcej (awans do Ligi Europy po fazie grupowej na przykład), to będzie to tylko na plus. Ważniejsze pytanie, jakie stoi teraz przed Legią, dotyczy pieniędzy, które niemal dosłownie spłyną na klub. Tu można podjąć złe decyzje. Jeśli te dodatkowe środki zostaną zainwestowane, to może w przyszłości będą z tego jakieś profity. Może, gdyż nie wiadomo, co przyniesie przyszłość i jak będzie wyglądała europejska piłka. Natomiast prosta konsumpcja tego zastrzyku finansowego nie doprowadzi do czegoś dobrego. Tak więc w tym momencie piłkarze zeszli już do szatni, a mecz zacznie toczyć pion organizacyjny klubu. Tutaj walka jest mniej spektakularna, ale konsekwencje porażki są dużo poważniejsze. Na razie jednak można się cieszyć, bo polska piłka klubowa wraca do Europy.

PS Tak się bawiąc w typowanie, myślę, że Legia trafi w grupie na kogoś dobrego z Hiszpanii, czyli Real albo Barcelonę. Wiem, że to nie ma znaczenie, ale w razie czego niemal cały świat to będzie oglądał.

1 komentarz:

  1. Wielka szansa otwiera się przed Legią, życzymy powodzenia i będziemy kibicować!

    OdpowiedzUsuń