_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2018/2019

Nie będę ukrywał, że chciałem zacząć inaczej, słowami ‘czeka nas kolejny sezon w lidze Mistrzów Świata’. No dobrze, reprezentacja tak wy...

24.05.2017

Polacy w Premier League - sezon 2016/2017 podsumowanie


Tradycyjne podsumowanie z okazji końca sezonu.


Krystian Bielik Arsenal, wypożyczony do Birmingham, ogólnie 25 meczów w różnych rozgrywkach, bo drugi zespół Arsenalu i zespół młodzieżowy też wchodzą w grę

Niby kariera rozwija się w dobrym kierunku, ale z zespołami juniorskimi zawsze jest problem, że ktoś inny okaże się lepszy i zajmie to twoje miejsce. Pojawiają się pogłoski, że dołączy do klubu z Championship, już na stałe, ale wiele będzie zależeć od wyniku finału Pucharu Anglii. On nie zagra, ale trudno powiedzieć, czy będzie dalej w planach klubu. Może się dużo pozmieniać w Arsenalu po tym finale, niezależnie jaki będzie wynik na boisku.


Artur Boruc AFC Bournemouth, 35 meczów, 9 czystych kont, 63 stracone gole

Ma jeszcze rok kontraktu, ale to chyba był ostatni sezon w roli pierwszego golkipera klubu. 37 lat to nawet dla bramkarza dużo i trudno opierać na nim przyszłość. Klub podobno szuka kogoś na bramkę, więc nagroda kibiców dla gracza roku może być miłym prezentem na koniec.


Łukasz Fabiański Swansea, 37 meczów, 8 czystych kont, 69 straconych goli

W klubie będą zmiany po sezonie, jedna z nich może być w bramce. Mam wrażenie, że nasz rodak nie do końca radzi sobie z presją, jaką odczuwa na boisku. Czasami chce zrobić za dużo, za szybko. Ten sezon i tak był trudny, pytanie czy przetrwa zmiany teraz. Nikt nie będzie chciał przeżywać takich emocji, jak w zakończonym roku, a pod względem defensywy, tylko Hull stracił więcej bramek. Dlatego będą zmiany w tej formacji, to wydaje się pewne.


Kamil Grosicki Hull City, 15 meczów, z czego 12 od początku, pięć asyst

Najważniejszy wniosek, klub się nie utrzymał. Czy zawodnik zostanie? Nie wiem, bo umowy są tak spisane, że z reguły dopuszczają wiele kruczków. Podobno jest opcja klubu na rok, ale to o niczym nie świadczy. Zawodnik pokazał, że radzi sobie w lidze, a 28 lat to tak właściwie ostatnia szansa na podpisanie grubego kontraktu. W jego wykonaniu sezon był na plus, więc raczej nie będzie większego problemu ze znalezieniem klubu, jak umowa ostatecznie nie zostanie przedłużona.


Bartosz Kapustka Leicester, cztery występy w rozgrywkach pucharowych, jeden gol, 8 razy na ławce pierwszego klubu

Zgodnie z tym, czego można było się spodziewać, a więc puchary krajowe, drugi zespół, poznawanie jak wygląda pierwszy zespół od strony ławki rezerwowych. Mimo wszystko mam wrażenie, że ma większą szansę na debiut w Premier League, niż Krystian Bielik, ale to stan na koniec maja 2017 roku. Latem wiele się może zmienić w klubie i w jego sytuacji.


Wojciech Szczęsny wypożyczony na sezon do zespołu AS Roma

Tak na 95% to zawodnik któregoś włoskiego klubu, a którego to już ma małe znaczenie. Podobnie małe są szanse na grę Polaka w Premier League w następnym sezonie. Oczywiście niby wszystko jest możliwe, ale czasami mało prawdopodobne, a właściwie nieprawdopodobne. Arsenal czeka przebudowa, niezależnie kto będzie szkoleniowcem. Polak w składzie na przyszły sezon? Raczej nie.


Marcin Wasilewski Leicester, siedem występów w pięciu rozgrywkach

Po sezonie odchodzi z klubu, nie ma nawet medalu za mistrzostwo z poprzedniego sezonu, bo rozegrał o mecz za mało. Teraz nie przedłużono z nim kontraktu, wydaje się, że nowe porządki wymiotły go z zespołu. Nie chciałbym spekulować co dalej, bo wszystkie opcje od powrotu do Polski, aż do innego klubu w Premier League, są możliwe.

Zapowiedź była tutaj, a statystyki za portalem TransferMarkt.com.

1 komentarz: