_

Polecany post

Premier League - zapowiedź sezonu 2018/2019

Nie będę ukrywał, że chciałem zacząć inaczej, słowami ‘czeka nas kolejny sezon w lidze Mistrzów Świata’. No dobrze, reprezentacja tak wy...

11.08.2017

Polacy w Premier League sezon 2017/2018


Kończąc z zapowiedziami na ten sezon, czas na polskich graczy w Premier League. Zapowiada się, że będzie skromnie, ale do końca okienka może coś się pozmieniać. Albo nie, bo składy są w większość jednak ustalone.


Jan Bednarek (Southampton)

To zakup na przyszłość. Sprawdzisz się, super, nie sprawdzisz, mała strata. Chyba że rozwój będzie taki szybki, że w trakcie sezonu wywalczy sobie miejsce w składzie.


Krystian Bielik (Arsenal)

Skoro pojawiają się doniesienia o potencjalnym wypożyczeniu, to znaczy że nie przeskoczył pewnych szczebli w rozwoju i może pobyt w innym klubie mu w tym pomoże. Ale na dwa lata? To praktycznie koniec kariery w klubie, bo przez ten czas będzie nastu nowych kandydatów do gry w defensywie.


Artur Boruc (Bournemouth)

W skrócie, Asmir Begović nie przyszedł siedzieć na ławce. To oznacza, że polskiego bramkarza nie zobaczymy na murawie, ewentualnie zobaczymy po urazie, kartkach pierwszego bramkarza lub na koniec sezonu. No i może w meczach pucharowych, bo tam z reguły gra rezerwowy.


Łukasz Fabiański (Swansea)

Tu będzie inaczej. Więcej występów (może nawet i 38 w lidze), o wiele więcej pracy i nerwów. Nieprzypadkowo jego drużyna typowana jest do spadku, a to oznacza masę pracy dla bramkarza.Bartosz Kapustka (Leicester)

Wypożyczenie na sezon do SC Freiburg. Nie będę ukrywał, że jeszcze w czerwcu zapowiadało się to odrobinę inaczej.


Dodane po okienku transferowym

Grzegorz Krychowiak (West Brom)

Wypożyczenie z PSG na sezon. Wydaje się, że nie do końca odnalazł się w Paryżu, stąd mało gry, wiele frustracji, a na końcu wypożyczenie do innego zespołu. W Anglii chyba będzie podstawowy skład, ale wszystko do momentu, kiedy klubowi będzie jakoś szło. Bo jak nie, to będą zmiany, a zawsze gracz wypożyczony, już nie junior wchodzący w dorosłą piłkę, będzie pierwszym do wymiany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz