_

Polecany post

Premier League sezon 21/22

Najważniejsze to dobrze zacząć ... Tylko co można zrobić na problemy techniczne niezależne od ciebie? Nic. Mam tylko nadzieję, że sezon będz...

19.05.2021

Nowy szkoleniowiec w Walsall FC


Jak widać sprawdziły się doniesienia sugerujące kogoś o tym nazwisku, ale uwaga skupiła się na kimś innym. Dokładniej na szkoleniowcu Exeter City, który nawet zaprzeczał, że to o niego chodzi. W tym przypadku chodzi o Matthew Simona Taylora. 39 lat, zaczynał w Luton, ale pamiętam go z meczów Premier League, które oglądałem w telewizji. Ponad 300 występów w Premier League, te gole w Portsmouth czy West Ham, po kilkadziesiąt meczów w 2, 3 i 4 lidze. Ulubiona pozycja to lewy pomocnik. Tylko nie trafia do klubu jako zawodnik, ale jako trener. Jeden mecz w tej roli w Swindon, potem jako asystent w tym klubie, a następnie praca w akademii U18 Tottenhamu. Jako menedżer, ale właściwsze określenie to chyba główny trener, bo obowiązków czysto menedżerskich to raczej za dużo w akademii nie ma. Ulubiona formacja to 4-2-3-1, ale to może się zmienić. No i pracę rozpocznie 1 czerwca. Do tego czasu musi dokończyć obowiązki w Spurs.

Ogłoszono też, kto będzie numerem 2. Będzie to Neil McDonald. Karierę piłkarską zaczął w latach 80. Występował w Newcastle, czy Evertonie, ale potem grał też w klubach z niższych lig. Oczywiście że pracował jako szkoleniowiec, ale głównie jako asystent menedżera. Sam Allardyce, Mike Phelan czy Phil Brown to właśnie niektórzy szkoleniowcy, z którymi pracował. 55 lat sugeruje, że ma doświadczenie w pracy na tym stanowisku. Podejrzewam, że ma też kontakty do graczy i ludzi, którzy mogą pomóc. No i też będzie wprowadzał szkoleniowca w dorosły świat piłkarski, tak można powiedzieć. Nie będę ukrywał, ale chciałem żeby nowy trener klubu rósł razem z nim. No i to sugeruje, że klub tak właśnie wybrał. Będzie ktoś, kto będzie rósł, a jednocześnie został on odpowiednio wyposażony w pomocników. Asystent, dyrektor, może też jakieś wsparcie na rynku transferowym. Wygląda to obiecująco. Nie będę pisał, że Dean Smith też zaczynał od pracy z młodzieżą, bo podobna kariera nie zdarzy się dwa razy, ale coś podobnego też będzie dobre. Teraz poczekać cierpliwie, kto trafi do klubu i będzie grał w przyszłym sezonie. Nie mam dużych oczekiwań, bo 2-3 dobrych zawodników i 2-3 dobre wypożyczenia będą dużą różnicą na korzyść. No a plan na teraz to cierpliwość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz